تقدیم به مردی که به ما آموخت «زنده‌باد مخالف من!»

By Irani, in نبشه on . Tagged width: , ,

sansoor-saham-news» بابک داد

[پیش‌نوشت: تقدیم به مردی که به ما آموخت: «زنده‌باد مخالف من!». مراقب باشیم شبیه دشمنان تنگ‌نظر آزادی نباشیم. این نوشته را برای «ترویج آزادیخواهی» به اشتراک بگذاریم. وگرنه چه فرقی با مخالفان آزادیخواهی داریم؟]

• سانسور و توقیف نشریات، نشانه ضعف است نه قدرت! •

موضوع هسته‌ای، یک موضوع مرتبط با همه مردم ایران است. موافق و مخالف و منتقد دارد. دولت نباید به بهانه یا بی‌بهانه، دهان منتقدان را ببندد‌. حتی اگر منتقدانی غیرمنصفانه آن را نقد کنند، باید با منطق و استدلال با آنان مواجهه کرد؛ نه با حربه دم‌دستی و بی‌اثر «توقیف» و سانسور!

توقیف نشریه ۹‌ دی، و تذکر به روزنامه کیهان و سایت رجانیوز برای انتقاد از توافق هسته‌ای، مصداق بارز سانسور رسانه‌هاست.

من به عنوان یک اهل رسانه، وظیفه خود می‌دانم که از حقوق ضایع‌ شده نشریات منتقد توافق هسته‌ای دفاع کنم و نسبت به توقیف و تذکر دولت به آن‌ها سکوت نکنم. با این‌که من مواضع سیاسی و منش اخلاقی این سه رسانه را نمی‌پسندم و بارها توسط برخی از آن‌ها مورد بی‌انصافی و اهانت قرار گرفته‌ام؛ اما «دفاع از حقانیت» را یک فضیلتِ همیشگی می‌دانم. خاصه اگر پای دفاع از حقوق مخالفان به میان آید. وگرنه دفاع از دوستان، هنر نیست.

بنابراین امیدوارم که این دولت و وزارت ارشاد، مسیر اشتباه توقیف و سانسور و ممیزی را ادامه ندهند. موسیقی، کتاب، فیلم، نمایش و نشریه را می‌توان برای مدت زیادی «توقیف» و دربند و زنجیر کرد، اما این زنجیرها دوامی نخواهند داشت.