اخبار ضد و نقیض پیرامون آزادی احمد زیدآبادی

طی دو روز گذشته دادستانی تهران در سه تماس تلفنی ضدونقیض، اطلاعات ناقصی را در اختیار خانواده احمد زیدآبادی روزنامه‌نگار تبعیدی قرار داد.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width:

Ahmad-Zeidabadi-saham-newsطی دو روز گذشته دادستانی تهران در سه تماس تلفنی ضد و نقیض، اطلاعات ناقصی را در اختیار خانواده احمد زیدآبادی روزنامه‌نگار تبعیدی قرار داد که این اخبار ابتدا موجب مسرت و سپس باعث ناامیدی گردید؛ اخباری که یکی پس از دیگری توسط دادستانی تکذیب و اصلاح شد.

به گزارش «سحام»، دادستانی تهران طی اولین تماس با خانواده احمد زیدآبادی روزنامه‌نگار تبعیدی به گناباد اعلام کرد که وی آزاد شده و در تماس دوم اعلام شد مدت تبعید غیرقانونی این زندانی سیاسی کاهش یافته و طی تماس سوم نیز اعلام گرید هم مدت تبعید کاهش یافته و هم وی آزاد شده است!

مشخص نیست این ناهماهنگی و اعلام مواضع متفاوت از سوی دادستانی تهران به چه علت روی داده است.

همسر این فعال سیاسی که هم اکنون دوران تبعید خود را در گناباد می‌گذراند با اعلام این خبر در صفحه فیس بوک خود نوشت: «۵ روز مرخصی داده بودند، آمدیم تهران امروز از دادستانی زنگ زدند گفتند احمد آزاد شد.»

اما دقایقی بعد از اعلام خبر از سوی همسر آقای زیدآبادی، وی در نوشته دیگری اعلام کرد: «از دادستانی تماس گرفته و اعلام کرده‌اند خبر آزادی قطعی این زندانی سیاسی اشتباه اعلام شده و این حکم از ۵ سال به ۲ سال تبدیل شده است.»

خانم محمدی در این مورد نوشته است: «دوستان دوباره زنگ زدند گفتند هم نامه دو سال آمده هم آزادی. باز هم اگر تا شب زنگ زدند خبر می‌دهیم.»