انتقاد ملاقلی‌پور به استفاده ابزاری «دلواپسان» از حرف‌های پدرش

امروز تعداد قلیلی از افرادی که خود را «دلواپس» می‌دانند، در برابر اداره ارشاد اسلامی قم تجمع کرده و خواستار توقیف فیلم سینمایی رستاخیز شدند.

Ali-Mollagholipour-saham-newsعلی ملاقلی پور کارگردان سینما و فرزند رسول ملاقلی پور از انتشار فیلمی که فقط بخش‌های خاصی از صحبت‌های پدرش را به نمایش می‌گذارد و استفاده آن علیه فیلم «رستاخیز» ساخته احمدرضا درویش به شدت انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه اینترنتی صراط، علی ملاقلی پور کارگردان جوان سینما نسبت به ویدیویی از پدرش که این روزها در فضای مجازی منتشر شده و عده‌ای از آن علیه فیلم سینمایی «رستاخیز» استفاده می کنند انتقاد کرد و گفت: این روزها شاهد هستیم که فضای نامناسبی نسبت به فیلم تارخی – مذهبی «رستاخیز» در رسانه‌های مجازی غیررسمی ایجاد شده است و در این میان از صحبت‌های پدر من هم سوءاستفاده می شود که من به عنوان فرزند رسول ملاقلی پور نسبت به این هجمه‌ها معترض و منتقد هستم.

وی افزود: ویدیوی منتشرشده مربوط به برنامه تلویزیونی «برداشت دو» با اجرای اکبر نبوی در سال‌های دور است و این گفت‌وگو آغاز و انجامی داشته است و این‌گونه نبوده که پدرم بی مقدمه درباره دلایل فیلم و یا سریال نساختن با موضوع امام حسین(ع) صحبت کند. بعد از انتشار این ویدیو در فضای مجازی سراغ نسخه اصلی فیلم که در آرشیو پدر موجود است رفتم و متوجه شدم که جملات رسول ملاقلی پور به شکل ناجوانمردانه‌ای برش خورده و متاسفانه به نفع شرایط امروز تحریف شده است.

کارگردان فیلم «قندون جهیزیه» متذکر شد: رسول ملاقلی پور تمایل بسیاری برای ساخت سریالی با موضوع امام حسین(ع) داشت و حتی فیلمنامه‌ای با عنوان «پنجمین خورشید» برای تبدیل به سریال در دست داشت اما به دلیل سنگ اندازی‌های بسیار و نبود بودجه مناسب از ساخت این سریال منصرف شد چون معتقد بود نمی توان با بودجه اندک اثری در شان سید الشهدا(ع) ساخت.

وی در پایان گفت: نکته پایانی اینکه احمدرضا درویش رفیق پدرم بود و مطمئن هستم اگر رسول ملاقلی پور زنده بود از فیلم «رستاخیز» حمایت می‌کرد.

به گزارش «سحام»، امروز تعداد قلیلی از افرادی که خود را «دلواپس» می‌دانند، در برابر اداره ارشاد اسلامی قم تجمع کرده و خواستار ممنوعیت نمایش فیلم سینمایی رستاخیز شدند.