معاون احمدی‌نژاد در ۱۰ كشور سرمايه‌گذاري كرده است

اشرفی اصفهانی در ضیافت افطارمجمع آذری‌های مقیم تهران گفت: پریروز یکی از مسئولان امنیتی کشور در جلسه ما توضیح داد که بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آن‌قدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه این‌که برگردانیم؟!

Ahmadinejad&Baghaei-saham-newsبیش از یک‌ماه از بازداشت معاون اجرایی احمدي‌نژاد می‌گذرد و هنوز مقام‌های مسئول قضایی اظهارنظری درباره اتهام‌های حمید بقایی به میان نیاورده‌اند. تنها سخنی که از زبان مسئولان قضایی جاری شده است تايید خبر بازداشت بود که در 18 خرداد ماه جاری از سوی محسنی اژه‌ای سخنگوی دستگاه قضا اعلان شد. به گزارش قانون، از آن‌روز تاکنون بازار گمانه‌زنی‌ها درباره پرونده بقایی در رسانه‌های غیر رسمی و شبکه‌های اجتماعی هم‌چنان داغ است. اما جدیدترین اظهارنظرها در18 تیرماه از سوی یک مقام مسئول در نهاد ریاست جمهوری بیان شد و رنگ و بوی جدیدی به این پرونده داد.

فاجعه‌اي بزرگ‌تر از پرونده‌زنجاني!؟

سخنان رئیس هیات بدوی یک رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری حکایت از آن دارد که معاون احمدی نژاد پرونده قطوری از تخلفات مالی دارد. پرونده‌ای که به قول اشرفی اصفهانی شاید سال‌ها زمان ببرد تا ابعاد آن مشخص شود. اگر این سخنان اشرفی اصفهانی از سوی مقام‌های قضایی تائید شود، می‌توان گفت بزرگ‌ترین پرونده فساد مالی حلقه نزدیکان احمدی‌نژاد در حال حاضر در حال بررسی است. پرونده‌ای که شاید وسعت و دامنه آن به مراتب بیشتر از اختلاس‌ها و دزدی‌های بابک زنجانی باشد و چه بسا عمق فاجعه دامن‌گیر شخص احمدی‌نژاد هم شود. رئیس‌جمهور پیشینی که هم اکنون معاون اولش نیز به اتهام‌های مالی در بند است.

پرونده‌هاي متعدد دولت‌قبل

حجت الاسلام محمد اشرفی اصفهانی در افشاگری خود، به نقل از یک مقام مسئول امنیتی تاکید کرد که بقایی اموالی را از کشور خارج کرده و نزدیک به 10 کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده است. وي طی یکی دوسال اخیر مواضع تندی را علیه دولت احمدی‌نژاد گرفته و آن‌طور که می‌گوید پرونده‌های متعددی از تخلفات مقامات این دولت را بررسی کرده و هم‌چنین در دست بررسی دارد.

وی در ضیافت افطارمجمع آذری‌های مقیم تهران با اشاره به حبس محمدرضا رحیمی معاون اول احمدی نژاد گفت: «پریروز یکی از مسئولان امنیتی کشور در جلسه ما توضیح داد که بقایی در 10 کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آن‌قدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه این‌که برگردانیم؟!»

احمدي‌نژاد مملكت را به‌هم ريخت

او سپس ادامه داد: «آن دولت مدعی بود که پاکدست‌ترین دولت هاست. واقعا شرم آور است. واقعا شرم آور است. دولت‌های قبل، دولت اصلاحات، دولت هاشمی رفسنجانی آن‌همه خدمات در کشور انجام دادند و هیچ ادعایی نکردند.»

اشرفی اصفهانی در ادامه شخص احمدی‌نژاد را خطاب قرار داد و گفت که «این آقا مملکت را به هم ریخت و همه را زیرو رو کرد و ارزش‌ها را پایمال کرد و آن‌همه بردند و خوردند و غارت کردند آن‌وقت می گوید من پاک‌ترین دولت‌ها هستم.»

افشاگري‌هاي اشرفي‌اصفهاني

اشرفی اصفهانی در اسفند سال گذشته در گفت‌وگو با فارس، دولت احمدی‌نژاد را آلوده‌ترین دولت بعد از انقلاب خوانده‌ و گفته بود: «نوبت بگم‌بگم‌های ماست.»

اشرفی اصفهانی هم‌چنین در گفت‌وگو با روزنامه شرق از ارجاع «800 پرونده که عمده آن‌ها مربوط به دولت نهم و دهم است به رسیدگی به تخلفات نهاد ریاست جمهوری» خبر داده و از صدور حکم انفصال دائم از خدمت برای یکی از مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری در دوره احمدی‌نژاد خبر داده بود. کسی که با تخلفات گسترده حقوق دریاقتی خود را از 15 میلیون به چهل ميلیون در ماه رسانده بود.»

او هم‌چنین سال گذشته خبر انفصال از خدمات اداری حمید رسایی به اتهام تخلفاتی که در دوران مدیرکلی اداره ارشاد استان قم مرتکب شده بود را افشا کرد که با جنجال بسیاری مواجه شد. هر چند اشرفی اصفهانی تاکید کرد قصد افشای نام رسایی را نداشته و پس از این‌که این نماینده مجلس نزدیک به احمدی نژاد، اشرفی اصفهانی و هم‌چنین وطنی شوهر خواهر آقای روحانی را به برای نزدیکان احمدی نژاد متهم کرد از او نام برده است.

در این ماجرا حمید رسایی به پنج سال انفصال از خدمات دولتی و یکی دیگر از نمایندگان جنجالی مجلس که به توهین ورزی شهره است به 10 سال انفصال از خدمات دولتی محکوم شدند. به گفته اشرفی اصفهانی همین احکام برای این‌که این دو دیگر نتوانند در انتخابات پیش روی مجلس کاندیدا شوند کافی است.

باتوجه به این که اشرفی اصفهانی درمصاحبه با فارس اعلام کرده بود که افشاگری‌های اصلی برای سال 94 مانده است بنابراین باید انتظارداشت آن‌چه وی درباره بقایی گفت حلقه‌ای از افشاگری‌هاست که تا روز انتخابات ادامه خواهد داشت و چه بسا دامن شخص محمود احمدی نژاد را هم بگیرد.