موسوی‌لاری: شعار ضداصلاحات می‌دهند تا به نان و نوا برسند

اصلاح‌طلبان یزد در این دیدار با امضای نامه‌ای به رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، خواستار رفع محدودیت‌های رسانه‌ای رئیس دولت اصلاحات شدند

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Moosavi_lari-saham-newsاصلاح‌طلبان یزد در مراسمی که با حضور «محمدرضا تابش» و «عبدالواحد موسوی‌لاری» برگزار شد٬ با امضای نامه‌ای به رئیس شورای‌عالی امنیت ملی، خواستار رفع محدودیت‌های رسانه‌ای رئیس دولت اصلاحات شدند.

عبدالواحد موسوی‌لاری در این مراسم، مشی اصلاحات را پرهیز از افراط و تفریط دانست و گفت: «اصلاح‌طلبی واژه‌ای چندوجهی است و کسانی که در زیر این چتر قرار می‌گیرند، به یک معنا به پاره‌ای از روش‌ها و منش‌های موجود اعتراض دارند و خواستار اصلاح هستند». وزیر کشور دولت اصلاحات افزود: «اصلاح‌طلبان کسانی هستند که به‌دنبال بهبود هستند نه تخریب؛ افرادی که در زیر چتر قانون اساسی می‌خواهند جامعه خود را اصلاح کنند». او با ارائه برداشت دیگری از اصلاح‌طلبی و اصلاح‌طلبان، آنها را کسانی معرفی کرد که نمی‌خواهند فراتر از قانون اساسی حرکت کنند و قانون اساسی را به‌عنوان میثاق ملی قبول دارند و از کژراهه‌هایی که ما را از قانون اساسی دور می‌کند، استفاده نمی‌کنند.

به گزارش ایلنا٬ «موسوی‌لاری» اضافه کرد: «اصلاح‌طلبان از روش‌هایی استفاده می‌کنند که افراط‌گرایانه و تفریط‌گرایانه نیست، آنها برای رسیدن به اهداف، متعادل حرکت می‌کنند؛ یعنی در چارچوب قانون و متناسب با شرایط زمان و مکان گام‌ها را استوار برمی‌دارند و افراط و تفریط ندارند». او افزود: «جریان اصلاح‌طلبی و کسی که در جست‌وجوی اصلاح است، نمی‌تواند خودش صالح نباشد، ما باید اصلاح را از خودمان شروع کنیم تا بتوانیم دیگران را نیز به اصلاح دعوت کنیم». این عضو مجمع روحانیون مبارز افزود: «اگر تعریف اصلاحات براساس تعریف کارنامه گذشته باشد، در حوزه اقتصاد، سیاست، فرهنگ، مدیریت، سیاست داخلی و… پیشرفت‌هایی هست که با آن اصلاحات تعریف می‌شود و اگر ناظر به آینده باشد، اصلاح‌طلبان گردش امور را از طریق آرای مردم و صندوق رأی می‌بینند. تمسک به قانون اساسی و جست‌وجوی گردش امور از طریق صندوق رأی چیزی نیست که کسی آن را نپذیرد یا بخواهد با آن مقابله کند». او دستور کار جریان مقابل اصلاحات را رواج اصلاحات‌هراسی دانست و گفت: «جریان مقابل اصلاحات تلاش می‌کند ذهنیت منفی از اصلاحات را به جامعه انتقال دهد».

به‌گفته «موسوی‌لاری»، خط کلی جریان مقابل اصلاحات بر آن است که واقعیت‌های اصلاحات را به گونه‌ای دیگر نشان دهد و اصلاحات‌هراسی را رواج دهد. حجت‌الاسلام «موسوی‌لاری» بیان کرد: «عده‌ای که منافعشان اقتضا می‌کند، شعار ضداصلاحات بدهند تا به نان و نوایی برسند و هرچه توضیح دهیم که اصلاح‌طلبان خود را بخشی از نظام می‌دانند و مخالفتی با نظام ندارند، خودشان را به خواب زده و باور هم نخواهند کرد، اما افرادی هستند که با اصلاحات دشمنی ندارند و همان‌طور که وظیفه ماست باید به آنان توضیح دهیم و باید به‌گونه‌ای باشیم تا آنان که اصلاحات‌هراسی را انتخاب کرده‌اند، نتوانند از رفتار ما سوءاستفاده کنند». او افزود: «برخی از مقدسات دینی سوءاستفاده می‌کنند، ۱۷۵ شهید وطن را می‌آورند و عده‌ای با راه‌انداختن علم و کتل پشت سر این شهدا از احساسات مردم سوءاستفاده می‌کنند، گرچه جامعه اینها را به‌عنوان اقلیت می‌شناسد. مخاطب این نوع رفتارها عامه مردم‌اند و جریان‌های سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب با این رفتارها آشنا هستند و برخی افراد واقع‌بین هستند. رکن اساسی کار ما این است که در دام افراد و جریان‌هایی که از همه چیز برای رسیدن به اهداف خود سوء استفاده می‌کنند نیفتیم».

وزیر کشور دولت اصلاحات افزود: «ما در این کشور و بین مردم زندگی می‌کنیم و در روی زمین با حقیقت سروکار داریم، در جامعه ما متأسفانه در هشت سال دولت گذشته، اتفاقاتی افتاده و رویه‌هایی خلق شده که باید اصلاح شود و اگر اصلاح نکنیم، به ناکجا آباد می‌رسیم». او با بیان اینکه بعد از پیروزی دولت تدبیر و امید ما شاهد انتشار روزنامه و سایت‌هایی هستیم که مانند قارچ سر برآورده‌اند.افزود: «ما در انقلابی هستیم که روزی نظریه‌پردازی مثل شهید بهشتی داشتیم، اما الان ببینید تریبون‌ها در دست چه کسانی است؟ پرصداترین تریبون‌ها در دست مداحان است، زمانی مداحان در جهت بازگویی مراثی و مدایح اهل بیت تلاش می‌کردند، ولی امروز به تنها چیزی که درست به آن پرداخته نمی‌شود، مدایح و مراثی است و معمولا گروه مداحی خدم‌وحشم دارند و کاروانی راه می‌افتند و برنامه‌های‌شان را اجرا می‌کنند».

این روحانی عضو مجمع روحانیون مبارز گفت: «اکنون جریان اصلاح‌طلب می‌خواهد با جریان‌های ناهنجار مقابله کند، دروغ‌گویی یک ناهنجاری است، همه آنان که با الفبای برنامه‌ریزی آشنا هستند، می‌دانند که اگر آمارهای غلط داشته باشیم، برنامه‌ها هم غلط از آب درمی‌آید. جریان اصلاح‌طلب معتقد است روش‌های هشت سال گذشته، کشورمان را با بحران روبه‌رو می‌کند و ما می‌خواهیم در اداره جامعه از دروغ و هرگونه افراط‌وتفریط پرهیز شود و نباید کاری کنیم کسانی که اصلاحات‌هراسی می‌کنند به هدفشان برسند». او تأکید کرد: «اصلاحات، جریان اصیل این انقلاب است که در زیر چتر قانون اساسی و در جهت ارزش‌های نظام حرکت می‌کند، اگر می‌خواهیم به مقصد برسیم باید راهمان را خوب انتخاب کنیم و با همدلی راهمان را ادامه دهیم، ما در تشخیص هدف اشتباه نکردیم، در انتخاب راه اصلاحات هم اشتباه نکردیم، ولی زمانی به مقصد می‌رسیم که همه با هم باشیم».