ادامه اعتراض کارگران عسلویه به پرداخت نشدن معوقات

By Irani, in سر خط خبرها کارگری on . Tagged width:

منابع خبری ایلنا از ادامه اعتراض چند روز گذشته کارگران پیمانکاری فازهای 15 و 16 عسلویه به پرداخت نشدن مطالبات مزدی خود خبر می‌دهند.

فعالان صنفی کارگری در منطقه ویژه عسلویه با اعلام این خبر به ایلنا گفتند که از ابتدای هفته جاری این اقدام اعتراضی هر روز ادامه داشته است.

به گفته کارگرانی که هم اکنون در منطقه عسلویه مشغول کارند دور جدید اعتراض کارگران پیمانکاری فازهای 15 و 16 منطقه عسلویه از هفته گذشته شروع شده است و براین اساس گفته می شود که برخی از کارگران معترض با تجمع در مقابل محل استقرار و اقامت عوامل کارفرما خواستار وصول معوقات مزدی خود شده‌اند.

همچنین منابع ایلنا می‌گویند در جریان این اقدامات اعتراضی، در روز شنبه (13 تیرماه) گروهی از کارگران پیمانکاری شاغل در فازهای 15 و 16 عسلویه با تجمع در مقابل ساختمانی موسم به شش‌ضلعی که در اختیار عوامل کارفرمای اصلی قرار دارد خواستار پرداخت مطالبات خود شده بود.

برپایه این اطلاعات به نقل از شاهدان گفته می‌شود که در این اقدام اعتراضی یکی از کارگران به نشانه اعتراض از دکل مخابراتی ساختمان شش‌ضلعی بالا‌می‌رود که در نهایت با پادرمیانی همکارانش وی بار دیگر از بالای دکل به زمین باز می‌گردد.

گفته می‌شود کارگر مذکور که در استخدام شرکت پیمانکاری تسکو است به دلیل طولانی شدن پرداخت مطالبات مزدی و مشکلات اقتصادی از وضعیت روحی مناسبی برخودار نبوده است.

در دور قبلی اعتراض‌های صنفی کارگران پیمانکاری فازهای 15 و 16 منطقه عسلویه به واپسین روزهای سال 93 مربوط می‌شود که در جریان آن کارگران معترض با تجمع در کمپ‌های اقامتی و یا خوددرای از ورود به محل کارگاه خواستار وصول معوقات مزدی خود شده بودند.

کارگران معترض پیمانکاری فازهای 15 و 16 منطقه عسلویه که در استخدام شرکت‌های پیمانکاری همچون آذران گستر، توانمند، تلاش‌گستر، آزمون فلز و پتروصنعت هستند بابت باقیمانده معوقات مزدی سال 93 و مطالبات مزدی جاری سال 94 طلبکارند.