۲۴۵ روز تحصن در مقابل کانون وکلا

دویست و چهل و پنجمین روز از تحصن فعالان سیاسی و مدنی در برابر کانون وکلای مرکز برگزار شد.

به گزارش«سحام»، جمعی از فعالان سیاسی و مدنی در اعتراض به محرومیت‌های غیرقانونی خود توسط محاکم دادگستری، ۲۴۵ روز است در برابر کانون وکلای مرکز دست به تحصن زده‌اند.

خواسته این فعالان به رسمیت شناختن، «حق کار دگراندیشان» و «برخورداری منتقدین از ابتدایی‌ترین حقوق شهروندی»، بر اساس مواد مصرح قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.
Nasrin-sotoudeh-saham-news Nasrin-sotoudeh-saham-newsدر تحصن روز گذشته، دکتر محمد ملکی اولین رئیس دانشگاه تهران پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز حضور داشت.

آقای ملکی در نامه‌ای که ۳۰ خردادماه در اختیار «سحام» گذاشت، خواستار لغو ممنوعیت خروج از کشور خود، برای آخرین ملاقات با فرزندانش در خارج از کشور شده است.

دکتر«محمد ملکی»، در این نامه‌ که خطاب به مسئولین کشور و افکار عمومی نگاشته شده بود، از ٬ظلم٬ رفته به خود و ٬ممنوع‌الخروجی٬ مداوم سال‌های اخیر به جرم «دگراندیشی» انتقاد کرده و یادآور شده است که برای رسیدن به «حق قانونی و شهروندی» خود، به هر «روش ممکن» متوسل خواهد شد.

آقای ملکی نوشته بود: «در این روزها که در آستانه هشتاد و دو سالگی و پایان عمر با چند بیماری لاعلاج دست و پنجه نرم می‌کنم، می‌خواهم با فرزندانم و به ویژه پسرم که هفت سال است از دیدارش محروم هستم، دیدار کنم.»

این استاد سابق دانشگاه که سابقه سال‌ها تحمل زندان و شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی را دارد، با انتقاد از سپاه پاسداران و دخالت این نهاد نظامی در مقدرات کشور و زندگی شهروندان نوشته است: «پس از حدود ۶ ماه تلاش و شنیدن حرف‌های دروغ و ضدونقیض از سوی مقامات مسئول، دادستانی انقلاب تهران در تاریخ ۹۳/۸/۱۷ اعلام کرد که در تاریخ ۹۲/۱۰/۳، رفع ممنوع‌الخروجی بنده توسط دادستانی صادر شده، اما من از طرف اداره حقوقی سپاه پاسداران ممنوع‌الخروج شده‌ام! آیا نظام ولایی تا این اندازه به حکومت نظامیان تبدیل شده که یک استاد دانشگاه از طرف سپاه ممنوع‌الخروج بشود؟»
Nasrin-sotoudeh-saham-newsNasrin-sotoudeh-saham-news