حمله یک مداح حکومتی به حسن روحانی رئیس‌جمهور منتخب مردم و هاشمی رفسنجانی

«آن آقا(روحانی) می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنای‌تان را بکنید و جت اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است.»

saeid-Haddadian-saham-newsهر چه به موعد انتخابات مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نزدیک‌تر می‌شویم، اقتدارگرایان و گروه اقلیتی که خود را دلواپس می‌دانند و حزب‌اللهی می‌نامند، با پشتوانه بیت رهبری و مقامات نظامی، بر شدت حملات خود به آیت‌الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و حسن روحانی رئیس‌جمهور می‌افزایند. این گروه معدود با خاطری آسوده از حذف، حصر و خانه‌نشینی یاران امام و انقلاب، در حال تکمیل آخرین پازل‌های جدول «حذف جمهوریت از نظام» هستند تا با خاطری آسوده بتوانند دوباره حاکمیت را یک‌دست کرده و فجایعی مانند فجایع ۸ سال ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد خلق کنند. در این میان «مداحان» که قشری نزدیک به نهادهای امنیتی و نظامی و البته بیت رهبری هستند، نقش «پیاده‌نظام» حمله به جمهوریت نظام را ایفا می‌کنند. این قشر ۴۰۰۰ نفره که معمولا از سواد سطحی آکادمیک و سیاسی برخوردارند، غالبا با تکیه بر نهادهای قدرت، برای خود پایگاهی کسب کرده و از این رهاورد مطامع سیاسی پایگاه‌های قدرت را تامین می‌کنند.

به گزارش «سحام»، سعید حدادیان که پیش از این حملاتی را در منابر مذهبی متوجه «سیدمحمد خاتمی» و «یاران نزدیک به امام خمینی» کرده بود، در دولت کودتایی محمود احمدی‌نژاد، از نزدیکان «دولت نظر نزدیک به رهبر» محسوب می‌شد. پس از خانه نشینی ۱۱ روزه احمدی‌نژاد در پی عدم تمکین وی به دستور رهبر، حملات خود را متوجه رئیس دولت کرد و اسفندیار رحیم مشایی را «عورت» محمود احمدی‌نژاد نامید. وی در مراسم مذهبی شب‌های ماه رمضان امسال در مهدیه امام حسن مجتبی(سپاه ناحیه غرب تهران) بار دیگر«حمالة الحطب» قدرت شد و با اشاره به سخنان اخیر حسن روحانی در مورد وضع معیشتی مردم اظهار داشت: «آن آقا می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد، شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنای‌تان را بکنید و جت اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است.»

حدادیان در اقدامی هماهنگ با تریبون‌های قدرت در نهادهای غیر مردمی اظهار داشت: «من به صداوسیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه ۶۰ و ۷۰ آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض است با آن وقت‌ها. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است.»

وی گفت: «من دو سه کلمه دیشب صحبت کردم. چون شب جمعه است باز یک عده تازه آمده‌اند می‌خواهم حرف‌هایی بزنم و به مناجات برسم. دلیل این‌که از شب گذشته وارد این بحث شدم این است که می‌خواهم به شهدا ظلم نشود. برخی گفته‌اند که استخوان‌های مردم زیر بار تحریم خورد شده است! باید بگویم استخوان‌های ترکیده مردم همین تابوت‌هایی بود که مردم روی دوش‌شان گذاشتند و با این تجلیل تشییع کردند.»

حدادیان اظهار کرد: «من چند تا حرف با جناب آقای هاشمی دارم. یکی این‌که: در کربلای چهار فرمانده چه کسی بود؟ خودت بودی! سال 65 شما فرمانده بودی. اگر واقعا دلت برای این مردم می‌سوزد سه چهار تا سوال من را جواب بده! یک: کدام عید به جای کیش پا شدی رفتی جبهه‌ها؟ این‌همه مردم رفتند سر زدند. چطور این مردم می‌روند به محل شهادت رفقای‌شان سرمی‌زنند؟ چطور این پدر و مادرها می‌روند به محل شهادت فرزندان‌شان سر می‌زنند؟ چطور این خواهر و برادرها می‌روند به محل شهادت عزیزان‌شان سر می‌زنند؟ شما می‌روی جت اسکی!؟»

وی در ادامه اظهار داشت: «ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ سال‌ها دعوای ما با آقای هاشمی این بود که رهبری روی پایگاه زهدی که اسلام از مسئولین نظام اسلامی می‌خواهد دارند زندگی می‌کنند؛ تو چرا یاد نمی‌گیری؟ تو که داری چطور حالا یاد ندارها افتادی؟ از محاکمه مهدی؟ اتهاماتی که به ایشان (مهدی هاشمی) وارد است برخی‌اش مرتبط به همین تحریم است. بعد وقتی ایشان به این ارتشای به این بزرگی مشغول بود شما دلت برای مردم نمی‌سوخت!؟»

سعید حدادیان به «تمسخر نظام حقوقی بین‌الملل»، «کاغذ پاره خواندن تحریم‌ها توسط رئیس دولت نظر نزدیک به رهبر»، «تهدید مستقیم اسراییل توسط رهبری در نمازجمعه پس از انفجار تایلند» و … اشاره‌ای نکرد که این عناصر به چه میزان در تحریم‌های بینت‌المللی علیه ایران موثر بوده است.

حدادیان سپس به ماجرای دستگیری فائزه هاشمی پرداخت و گفت: «واقعا در جریان فتنه!! دخترشان را همین‌جا(سپاه غرب تهران) آوردند. رسما دستگیر شد. رسما علیه نظام داشت تظاهرات می‌کرد. داشت حرف می‌زد و سخنرانی می‌کرد. کلیپ‌هایش هم هست. همان شب به وساطت شما آزادش کردند. چرا نگذاشتید در بازداشت بماند؟» وی در ادعایی عنوان کرد: «از شخص آقای شاهرودی بنده شنیدم که ما خواهش کردیم بگذارید ما اعمال قانون کنیم. ایشان (آقای هاشمی رفسنجانی) وساطت کردند و ما به احترام ایشان قبول کردیم. اگر قرار باشد روزی مردم با آقای هاشمی حرف بزنند این مردم در سینه‌های‌شان خیلی حرف هست.»

حدادیان اشاره ای به «مردم» نکرده که این «مردم» چه کسانی هستند و آیا از جانب اکثریت مردم حرف می‌زند یا از جانب اقلیت؟ و این‌که چه کسی به وی نمایندگی صحبت از جانب «مردم» را داده است؟

این مداح حکومتی در ادامه اظهار داشت: «این دیگر خیلی آدم را می‌سوزاند که کسی که در دهه هفتاد این همه آدم را به اسم خصوصی‌سازی آواره و بدبخت کرد و عده‌ای در تعدیل نیروها بیچاره شدند، آن روز دلش برای کارگران کارخانه‌ها نسوخت!؟ روزهای عزا را در خاطراتش بخوانید و ببینید کجا می‌رود؟ خودت بخوان ببین در خاطراتت نوشتی کجا بودی؟ روز تاسوعا را کجا رفتی؟»

سعید حدادیان با مخاطب قرار دادن هاشمی رفسنجانی گفت: «همین یک سوال من را پاسخ بده که شما کدام دفعه یک سر به مناطق جنگی زدی؟ وقتی این همه آدم رفتند شلمچه و دوکوهه و فکه تو که فرمانده جنگ بودی، بلند شدی و رفتی کیش!؟ بعد می‌گویند تشییع جنازه را مصادره کردند. بله بنده هم موافق نیستم که یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی که جایش نبوده است. آن‌جا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است.»

حدادیان این اظهارات را در حالی بیان کرد که با یک جستجوی ساده در فضای مجازی، انواع عکس‌های مقامات وقت نظام و حضور آن‌ها دوشادوش رزمندگان در جبهه‌های جنگ تحمیلی در دسترسی عمومی قرار دارد.

وی در ادامه سخنانش به بیان انتقاداتی از برنامه‌ریزی مسئولین در مراسم تشییع شهدا پرداخت و گفت: «مردم وسط این خیابان‌ها بودند. از افسریه بگیرید تا بهارستان. تازه اگر خوب مدیریت شده بود، که خوب مدیریت نشد. ما هم منتقدیم. اگر خوب مدیریت می‌شد بنده به شما می‌گفتم که چه خبر می‌شد. انگار یک عده تصمیم داشتند یک عده را اذیت کنند. والا بستن خیابان‌ها که کاری ندارد. شورای تامین استان برای هم‌چین تشییع جنازه‌ای باید جلسه بگذارند. من ساعت 2 رفتم گشتی زدم و دیدم اتوبوس‌ها هنوز در میدان بهارستان است، گفتم خدا به این مردم رحم کند. در این دنیای پر تروریسم اگر در یکی از این ماشین‌ها چیزی گذاشته باشند خدا به خیر کند. جایگاه را دیدم که اصلا سیبل بود. ولی مردم خودشان مدیریت کردند.»

این در حالی‌است که در جایگاه ویژه این مراسم اصلا شخصیت قابل اعتنایی وجود نداشت که تروریست‌ها بخواهند وی را هدف حمله تروریستی قرار دهند!

وی ادامه داد: «آقای هاشمی! شما بیایید این تابوت‌ها را روی دوش‌تان بگیرید. شما باید در این تشییع جنازه‌ها شرکت کنید. خانواده محترم و اولاد بزرگوارتان باید در این مراسم شرکت کنند. وظیفه کیست که در مورد شهدا حرف بزند؟ آقای هاشمی که فرمانده بوده در جنگ باید بیاید صحبت بکند یا دیگران؟»

به گزارش «سحام»، پیش‌تر حضور هاشمی رفسنجانی برای یک صحبت ساده در میان دانشجویان تحمل نشد و بسیجیان و حزب‌اللهی‌ها، انواع هتاکی‌ها را در دوران رهبری آقای علی خامنه‌ای به بزرگان نظام و یاران نزدیک امام خمینی و پایه‌گذاران انقلاب کرده و می‌کنند.

این شاگرد منصور ارضی ادامه داد: «من برای اولین بار این آقای زیباکلام را دعا بکنم. این‌بار 50 درصد انصاف به خرج داد و گفت آقای هاشمی پنجاه درصد عوض شده‌اید! پنجاه درصد خیلی است که آن کسی که مرید شماست بگوید، خیلی مهم است. من به صداوسیما عرض می‌کنم سخنرانی‌های دهه 60 و 70 آقای هاشمی را از آرشیو بیرون بیاورید. این حرف‌هایی که الان می‌زند خیلی متناقض است با آن وقت‌ها. این حرف‌هایی که آقای هاشمی درباره امام می‌زند با آن وقت‌ها خیلی متناقض است. همین‌ها را اگر از تلویزیون هم نمی‌توانید پخش کنید، یک نسخه به خودش بدهید تا ببیند چقدر تغییر کرده است. متاسفانه نسل جدید آن حرف‌ها را نشنیده است.»

حدادیان در ادامه افزود: «به خود امام حسین! به همین شب عزیز قسم! در روزهایی که روسیه اتحادیه جماهیر شوروی بود و قدرت زیادی داشت گفت ما همه این موشک‌هایی که به عراق داده‌ایم به شما(ایران) می‌دهیم. شما فقط کاری به افغانستانی که ما اشغالش کرده‌ایم نداشته باشید. امام گفتند نه، ما در همه جای دنیا حامی مظلومیم. این امام ما بوده است. از امام چیز دیگری می‌خواهی درست بکنی؟ نمی‌شود! امامی که 300 هزار شهید دارد را شما نمی‌توانید عوض کنید.»

حدادیان به سایر سخنان امام خمینی از جمله «میزان رای مردم است» و «نظامیان نباید در سیاست به هیچ عنوان دخالت کنند» اشاره‌ای نکرده است.

این مداح متمول تهرانی که برای روضه امام حسین(ع) در محافل مردمی، دستمزدهای چند ده میلیونی دریافت می‌کند، با اشاره به سخنان اخیر رئیس‌جمهور در مورد وضع معیشتی مردم در اظهاراتی هتاکانه بیان کرد: «آن آقا(حسن روحانی) می‌گوید بعضی‌ها از جیب مردم خبر ندارند! تو دلت واقعا برای مردم سوخته؟ شما کجا می‌نشینی؟ زندگی‌ات چطور است؟ استخر را نفر قبلی خراب کرد شما دوباره ساختید. می‌گویند رئیس‌جمهور باید گلف بازی کند و به استخر برود. شما بروید شنای‌تان را بکنید و جت اسکی‌تان را بروید. این حرف‌ها که در مورد جیب مردم می‌زنید از شما خنده‌دار است.»

سعید حدادیان در انتهای سخنانش به ماجرای خانه‌نشینی احمدی‌نژاد پرداخت و گفت: «اما این را هم بگویم که همین آقای هاشمی یک‌بار هم از نظام قهر نکرده است. آن آقا 11 روز رفت نشست در خانه! این آقای موسوی که الان در حصر هست یک‌بار می‌خواست قهر بکند امام یک تشری زد که همه چیز جمع شد. حالا بعضی‌ها دنبال این‌اند که مهره قبلی(احمدی‌نژاد) را دوباره زنده کنند. این نظام این‌قدر ریشه دارد و رشد کرده است که کسانی که 8 سال، 8 سال رئیس‌جمهور بودند دیگر جایی برای آمدن ندارند. یک‌عده هم دنبال پست‌شان هستند. فکر نکنید دنبال ساده‌زیستی آن آقا(احمدی‌نژاد) هستند. او نشان داد که چطور در مقابل ولایت می‌ایستد. حواس‌تان باشد کلاه‌تان را نبرند.»

به گزارش «سحام»، چندی پیش نیز در مراسم تشییع پیکر ۲۷۵ شهید دفاع مقدس، «محمود کریمی» دیگر مداح متمول و وابسته به نهادهای قدرت، حملات تند و هتاکانه‌ای را به حسن روحانی و تیم مذاکره کننده‌ای انجام داد.

کریمی در این مراسم مردمی گفته بود: ««مردمی که در وسط جنجال هسته‌ای در این مراسم حاضر شده‌اند آمده‌اند به کسی که می‌رود و می‌نشیند و می‌گوید توافق هسته‌ای کمتر از شهادت نیست، بگویند که اگر مردی یک ساعت بیا در شلمچه، اگر مردی یک ساعت بیا در هور،‌ اگر مردی یک ساعت بیا در بید مجنون. اینجا می‌نشینی و توافق هسته‌ای و آب این مملکت را به تحریم ربط می‌دهی. اگر عرضه نداری برو کنار.»

وی در ادامه سخنان خود ضمن حمله به علی لاریجانی رسیس مجلس شورای اسلامی برای دیدار با هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا گفت: «مسئولان ما چگونه به خود اجازه می‌دهید در نظام جمهوری اسلامی، حالا در بیرون هرکاری می‌کنید خودتان می‌دانید و خدای خودتان، آن‌هم اجازه نمی‌دهیم به شما. مسئولی که در جمهوری اسلامی به خاطر پز دادن مقابل یک دیپلمات با هزار قلم آرایش و سر باز و فقط یک کلاه نمادین بر روی سر می‌روی و با او حال و احوال و مذاکره می‌کنی، خاک بر سرت بی‌غیرت.»