قرار این نبود…

قرار بود میزان رأی‌ملت باشد نه آن‌که چندنفر به جای ملت تصمیم گرفته و دایره را چنان تنگ کنند که پیشگامان انقلاب و دفاع‌ خارج از آن قرار گیرند.

Mohsen-Mirdamadi-saham-newsدر ششمین سالگرد جنبش اعتراضی سبز مردم ایران و آزادی دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی در ۲۶ خرداد ۱۳۹۴ از زندان، ویدیویی در شبکه جهانی یوتیوپ قرار گرفته است که بخش‌هایی از سخنان «محسن میردامادی» در مجلس ششم شورای اسلامی و کنگره جبهه مشارکت ایران اسلامی را بازتاب می‌دهد.

به گزارش «سحام»، این ویدیوی کوتاه ۹ دقیقه‌ای که «قرار این نبود» نام گرفته است، تلفیقی هنرمندانه از سخنان سیدمحمد خاتمی رئیس دولت اصلاحات در سال ۱۳۸۸ و حوادث پس از کودتای انتخاباتی ریاست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ را به تصویر می‌کشد که محسن میردامادی نیز سخنانی را نسبت به «اهداف انقلاب ۱۳۵۷» و «اهداف برپایی نظام جمهوری اسلامی» بیان کرده است.

در قسمتی از سخنان محسن میردامادی که در این ویدیو بازتاب داده شده، آمده است:

« قرار نبود فقط در تریبون‌های جهانی مثل سازمان ملل برای نبودن آزادی در آمریکا و اروپا فریاد برآوریم و اشک حسرت بیفشانیم، اما حقوق اساسی و انسانی شهروندان ایرانی را از یاد ببریم. قرار بود نظام ما جمهوری اسلامی باشد و جمهوری آن به تعبیر ایشان(امام) همان جمهوری است که در سایر کشورها هست. قرار بود میزان رأی ملت باشد نه آن‌که چند نفر به جای ملت و به نام ملت تصمیم بگیرند و چنان دایره اراده خود را تنگ کنند که پیشگامان انقلاب و دفاع مقدس نیز خارج از صلاحیت قرار گیرند. قرار نبود در نظام جمهوری اسلامی معنویت و اخلاق و ملیت در جامعه ایرانی تضعیف شود و یا آزادی و دموکراسی و حقوق بشر و عقلانیت و توسعه و همه آن مفاهیمی که به دنیای جدید و تجربه‌های موفق بشر مربوط است، مغفول بماند.»

https://www.youtube.com/watch?v=JLGqw4cAorM

گفتنی‌است محسن میردامادی، دبیرکل جبهه مشارکت ایران اسلامی، شامگاه سه شنبه بیست و ششم خردادماه پس از تحمل شش سال محکومیت و حدود چهل روز حبس اضافی، از زندان آزاد شد.

میردامادی نماینده مردم تهران در مجلس اصلاحات(مجلس ششم) و مدیرمسئول روزنامه نوروز، شامگاه سه شنبه بیست و ششم خردادماه با یک خودروی متعلق به اطلاعات سپاه، جهت جلوگیری از برگزاری مراسم استقبال در مقابل منزلش، از زندان اوین آزاد گردید.