روایت ۱۰ ماه بلاتکلیفی ۳۳ کارگر اخراجی «آفتاب ارومیه»

Kargaran-saham-newsبا گذشت 10 ماه از اخراج 33 نفر از کارگران کارخانه «آفتاب ارومیه»، هنوز کارفرما مطالبات حقوقی و حق سنوات کارگران اخراجی را پرداخت نکرده است. این کارگران در زمان اخراج 9 ماه حقوق دریافت نکرده بودند.

به گزارش ایلنا، بیست و هفتم مردادماه سال گذشته 33 نفر از کارگران کارخانه «آفتاب ارومیه» در استان آذربایجان‌غربی، با تمدید نشدن قرارداد کار اخراج شدند.

با وجود آن‌که از آن تاریخ تاکنون کارگران بیکار شده با طرح شکایت در اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ارومیه پی‌گیر مطالبات معوقه خود شده‌اند، اما به غیر از دو نفر از آنان باقی کارگران هنوز در بلاتکلیفی به سر می‌برند.

به گفته کارگران، کارفرما در زمان اشتغال آنان هر ماه وعده می‌داد که معوقات حقوقی آنان را پرداخت کند، اما نه تنها مطالبات حقوقی و سنواتی آنان برقرار نشد بلکه پس از چندی شغل‌شان را نیز از دست دادند.

کارگران در مورد پیشینه مشکلات کارخانه آفتاب ارومیه می‌گویند: این کارخانه که تحت مسئولیت صنایع غذایی اسپوتا در شهرستان ارومیه فعالیت دارد طی دو سال اخیر به دلیل مشکلات مالی دچار رکود شده و توانایی پرداخت به موقع حقوق کارگران و هزینه‌های جاری کارخانه را از دست داده است. به همین دلیل علاوه بر آن‌که کارفرما تعدادی از کارگران را اخراج کرده است، کارگران دیگری نیز بوده‌اند که شرایط نامناسب کارخانه را تحمل نکرده‌اند و خود خواسته کارخانه را ترک کرده‌اند.