جانشين دانشگاه سپاه: داعش به ۴۶ کيلومتري مرزهای ایران رسيده است

سردار ناصر شعبانی: «ژنرال سوري خطاب به سردار سليماني گفت که ژنرال ايراني! ارزش دکمه اورکت تو بيش از درجه‌هاي ماست.»

Naser-shabani-saham-newsجانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين(ع) اظهار کرد: «ژنرال سوري خطاب به سردار سليماني گفت که ژنرال ايراني! ارزش دکمه اورکت تو بيش از درجه‌هاي ماست».

به گزارش «سحام»، سردار ناصر شعباني جانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين(ع) این سخنان را امروز در يادواره شهداي آزران بیان کرده و منابع محلی آن‌را مخابره کرده‌اند. آزران، روستایی از توابع بخش برزک شهرستان کاشان در استان اصفهان است که بر اساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن ۱/۰۱۷ نفر است.

سردار شعبانی در سخنان خود گفته است: «اکنون جريانی فاسق و گروه منحرفي مثل داعش در آن سوي مرزها به 46 کيلومتري مرز ما رسيده است.»

جانشين مجتمع دانشگاهي امام حسين(ع) با اشاره به آن چه آن‌را فتنه سال 88 خواند! اظهارعقیده کرد: «چرا امروز فردي که به صراحت اذعان مي‌کند که تقلبي در کار نبوده و آن حوادث را فقط رفتار افراطي رفقاي‌شان مي‌خواند، آن روز سکوت کرده بود و يا چرا يکي از سران فتنه اکنون مي‌گويد شرمنده مردم هستيم و از رهبري مي‌خواهيم که ما را درک کند؟»

وی مشخص نکرده که کدام یک از رهبران جنبش اعتراضی سبز مردم ایران، چنین سخنانی را بیان کرده است.

این مقام نظامی در ادامه به ذکر خاطره‌ای از جلسه میان قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس ایران با نظامیان سوری پرداخت.

وی که خود نیز در این جلسه حضور داشته است، گفت: «سردار سليماني پس از آن‌که وضعيت پريشان و روحيه پايين نطاميان سوري را ديد آن‌ها را مورد عتاب قرار داد و گفت: چرا سرتان پايين است؟ مردم سوريه سال‌ها ماليات را براي تأمين حقوق شما براي چنين روزي پرداخت کرده‌اند که شما از آن‌ها دفاع کنيد، چرا در مقابل تعدادي فاسد که با حمايت آمريکا و رژيم صهيونيستي برابر شما قرار گرفته‌اند روحيه خود را از دست داده‌ايد؟ در اين ميان ژنرال سوري از ميان جمعيت تقاضاي صحبت کرد، ابتدا پنداشتيم مي‌خواهد به اين عتاب سردار واکنش نشان دهد، اما ناگهان شنيديم که خطاب به سردار سليماني مي‌گويد: ژنرال ايراني! ٬ارزش دکمه اورکت تو بيش از درجه‌هاي ماست٬ و با عبارتي سردار ما را مورد تکريم قرار داد و از آن‌که وي به آن‌ها درس مقاومت و ايستادگي داد ابراز قدرداني کرد. پس از آن سردار سليماني با عباراتي اطمينان‌بخش از تجربه جمهوري اسلامي در قضيه کردستان در مقابل منافقان مي‌گويد و آنان را براي مقابله دلگرم مي‌سازد چنان‌که پس از اين جلسه به نوعي روند جنگ سوريه تغيير مي‌کند.»

جانشین دانشگاه امام حسین(ع) اظهار کرد: «بیداری اسلامی در کشورهای عربی 35 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران به وجود آمد که این بدین معنا است که شیعه 35 سال از سایر کشورهای اسلامی جلوتر است.»

وی با اشاره به سقوط دولت‌های مصر، تونس، لیبی و یمن گفت: در سیاست خارجی اعتقاد بر این است که اگر یک مهره حکومتی سقوط کند امکان ندارد بقیه حکومت‌ها مانند دومینو سقوط نکنند.

وی به نقش تاثیرگذار ایران در مقاومت ملت‌های سوریه وعراق اشاره کرد و گفت: مستشاران سپاه پاسداران در این کشورها تجربیات جنگ هشت ساله عراق با ایران را در برابر حملات داعش به این کشورها منتقل می کنند.

این استاد دانشگاه امام حسین(ع) سپاه پاسداران گفت: ما در غیبت کبری برای دفاع از خود اجازه استفاده از سلاح داریم.

جانشین مجتمع دانشگاهی امام حسین (ع) مدعی شد: «باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا در نامه دوم خود به رهبری می‌نویسد در صورت جنگ در منطقه، این کشور هیچ تمایلی برای دخالت در آن ندارد.»

ناصر شعبانی با بيان اين‌که ٬امروز عربستان سنگرهاي انقلاب ايران را در يمن بمباران مي‌کند٬، افزود: «حکومت آل سعود ۵۰۰ ميليارد دلار براي منحرف کردن بيداري اسلامي در منطقه هزينه کرده است.»