خبرگزاری رويترز: ايران اطلاعات جديدی در اختيار آژانس قرار داده است

By Irani, in سر خط خبرها on . Tagged width:

آژانس بین المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارشی اعلام کرد ایران اطلاعاتی درباره یکی از دو موضوع مطرح در فهرست تحقیقات آژانس ارائه کرده است.

رویترز نوشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی روز جمعه در گزارشی اعلام کرد ایران اطلاعاتی درباره یکی از دو موضوع مطرح در فهرست تحقیقات آژانس ارائه کرده است. به گزارش خبرگزاری‌ها، سوالات آژانس درباره تحقیقات احتمالی ایران درباره بمب اتمی بوده است.

در گزارش آژانس که در اختیار خبرگزاری رویترز قرار گرفته آمده است تهران برخی اطلاعات را درباره یکی از این اقدامات در اختیار آژانس قرار داده است. ایران و آژانس موافقت کرده‌اند به گفت‌وگو درباره این اقدامات عملی ادامه دهند و در آینده‌ای نزدیک با هم دیدار داشته باشند.

گزارش اخیر آژانس درباره ایران در اختیار اعضای آژانس قرار داده شده است. ایران به دنبال آن است تا بر سر شرایط نهایی موافقت‌نامه با قدرت‌های جهانی به تفاهم برسد. این هفت کشور سی‌ام ژوئن را مهلت توافق قرار داده‌اند.

آژانس اعلام کرده است ضروری است ایران به سوالات آژانس و دسترسی به مرکز نظامی پارچین پاسخ دهد. مقامات غربی معتقدند ایران در این مرکز نظامی آزمایش‌های مربوط به بمب‌های هسته‌ای انجام داده است.

در این گزارش آمده است آژانس آماده است بر اساس چارچوب همکاری، حل و فصل مسائل مهم را تسریع بخشد که این هدف از طریق افزایش همکاری‌های ایران و دسترسی به همه اطلاعات، اسناد، مکان‌ها، مواد و افراد مرتبط در این زمینه به دست خواهد آمد.