نماینده جبهه پایداری در مجلس: تیم هسته‌ای متعهد شده که قلب راکتور اراک را منفجر کند!

نبویان یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری است که بیشترین تلاش را جهت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب و لغو تحریم‌ها انجام داده است.

Mahmoud-nabavian-saham-newsنماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در ادعایی عجیب گفت: در توافق لوزان، تیم مذاکره کننده را متعهد کرده است که قلب راکتور اراک را منفجر کنند یا به خارج بفرستند.

یه گزارش«سحام» سخنان این نماینده تندروی عضو جبهه پایداری را پایگاه خبری تیک مخابره کرده است. نبویان در این سخنان مدعی شده یکی از مسؤولان هسته‌ای کشور برای وی تعریف کرده است؛ در مقطعی که معاون اومانو از کارگاه ساخت سانتیوفیوژ در یکی از مراکز غنی‌سازی بازدید می‌کرده، بعد از بازدید به وی گفته «من معاون آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دنیا هستم، ‌اما این نخستین مرتبه است که یک کشور به من اجازه بازدید از کارگاه ساخت سانتیوفیوژ را می‌دهد.»

وی برای مطالعه بیش‌تر، همگان را به مطالعه متن انگلیسی تعهدنامه ارجاع داد و تصریح کرد: بازرسی‌های خارج از عرف، دوربین‌های آفلاین، نظارت‌های سرزده و بدون اطلاع، بازدید از مراکز نظامی و هر مکانی که آژانس اراده کند، فاش کردن لیست شرکت‌های مرتبط با ایران، بازرسی کالاهای دومنظوره، لیست متخصصان و دانشمندان هسته‌ای و ارائه موارد زیادی که تیم مذاکره کننده ایران در تعهد لوزان پذیرفته، بیش‌تر برای تهدید و ناامنی کشور است و کاربردی غیر از این ندارد.

به گزارش «سحام»، ادعای عجیب این نماینده تندروی عضو جبهه پایداری در حالی بیان شده است که تیم مذاکره کننده هسته‌ای به طور مستقیم زیرنظر رئیس‌جمهور، رهبری و نهادهای نظارت کننده زیرنظر رهبر مشغول انجام مذاکرات سخت با کشورهای غربی هستند. هم‌چنین در تیم مذاکره هسته‌ای ایران افرادی به طور مستقیم از سوی رهبری جمهوری اسلامی حضور دارند و روند فعالیت این تیم را به دفتر رهبری گزارش می‌دهند.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی به راکتور آب سنگین اراک اشاره و با طرح ادعایی عجیب گفت:‌ ایران از محدود کشورهایی است که به تکنولوژی تولید آب سنگین دست پیدا کرده است چنان‌که آمریکا در اقدامی عجیب تمام آب سنگین‌های دنیا را جمع می‌کند اما در توافق لوزان، تیم مذاکره کننده را متعهد کرده است که قلب راکتور اراک را منفجر کنند یا به خارج بفرستند!

وی یادآور شد: در بیانیه لوزان اتحادیه اروپا موافقت کرد که فقط تحریم‌ها را تعلیق کند چنان‌که در متن بیانیه آمده است «اتحادیه اروپا موافقت کرد به اجرای تحریم‌ها خاتمه دهد» که خاتمه دادن به اجرا، لغو تحریم نیست، بلکه تعلیق است.

گفتنی‌است سیدمحمود نبویان یکی از نمایندگان عضو جبهه پایداری است که بیشترین تلاش را جهت به نتیجه نرسیدن مذاکرات هسته‌ای ایران با غرب و لغو تحریم‌ها انجام داده است.

وی پیش‌ از توافق لوزان نیز در یک فایل صوتی – که «سحام» برای نخستین بار آن‌را منتشر کرد – حملات تند، بی پرده‌ و بی سابقه‌ای را نسبت به «محمدجواد ظریف»، تیم مذاکره کننده هسته ای، «حسن روحانی» رئیس جمهور و «هاشمی رفسنجانی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داد و چندین بار این افراد را «خوارج از دین و اصول اسلام» خواند.

نبویان در آن سخنرانی که در بهمن‌ماه ۱۳۹۳ انجام شده است، از حاضران خواسته بود که به روند مذاکرات هسته‌ای حمله و با بسیج مردم درمحلات و شهرهای مختلف علیه مذاکرات هسته‌ای موضع‌گیری کنند و اجازه ندهند حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته‌ای، روند مذاکرات را به نتیجه برسانند.

پیش‌تر«سحام» از تشکیل اتاق‌های عملیات روانی زیرنظر سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و تشکیل خانه‌های امن متعدد برای حمله به دولت حسن روحانی و روند مذاکرات هسته‌ای، گزارشی دوقسمتی را منتشر و نسبت به تخریب دولت منتخب مردم هشدار داده بود.