دستور اداره اماکن نیروی انتظامی؛ ۳۰ شغل ممنوع برای بهاییان

فرماندهی ناجا با انتشار دستوری از اداره اماکن خواسته برای کنترل، محدودیت و نظارت بر بهاییان زمینه‌های شناسایی و کنترل آن‌ها فراهم گردد.

فرماندهی نیروی انتظامی با انتشار دستوری از اداره اماکن نیروی انتظامی سراسر کشور خواسته که برای کنترل، محدودیت و نظارت بر عملکرد بهاییان زمینه‌های شناسایی و کنترل آن‌ها فراهم گردد و از حضور وسیع آن‌ها در جامعه جلوگیری شود.

بنا به گزارش ارسالی به «سحام»، در این نامه که در سال 86 صادر شده و هم‌چنان به قوت خود باقی است، چهار بند دستورالعمل‌های لازم صادر گردیده است.

دربند دوم این نامه آمده که باید مانع از حضور آن‌ها در مشاغلی با درآمد بالا شد و بهاییان تنها باید در رسته‌ها و شغل‌هایی که در حد متعارف درآمد دارند، فعالیت داشته باشند.

ممنوعیت کار در مؤسسات فرهنگی، تبلیغاتی و اقتصادی از دیگر موارد مورد اشاره است.

در این نامه در توضیح ممنوعیت‌های سه‌گانه فوق آمده است: «بهاییان نباید در جراید، نشریات، جواهر و طلاسازی، ساعت‌سازی، چاپخانه‌داران، گراور سازان، مؤسسات توریستی و اتومبیل کرایه، ناشران و کتاب‌فروشی، مسافرخانه داران، هتل‌داران، آموزشگاه‌های خیاطی، عکاسی، فیلم‌برداری، گیم نت، رایانه و کافی‌نت مشغول به کار و فعالیت باشند.»
Naja-saham-newsبند چهارم این نامه با اشاره به نجس و ناپاک دانستن بهاییان از اداره اماکن نیروی انتظامی خواسته که «از حضور آن‌ها در تالارهای پذیرایی، رستوران و سلف و سرویس‌ها، اغذیه‌فروشان و موادغذایی، چلوکباب و چلوخورشت، قهوه‌خانه، فروشندگان مواد پروتئینی و سوپرمارکت، بستنی و آب‌میوه و نوشابه، قنادی و شیرینی فروشی و کافی‌شاپ جلوگیری شود.»

گفتنی‌است پس از پیروزی انقلاب اسلامی فشارهای زیادی بر جامعه بهاییان ایران وارد شده است.