بسیجیان بوشهر: ما به شهیدان همت و مهدوی وصلیم، شما به کجا وصلید؟

سخنرانی اصغرزاده از سوی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس مورد استقبال قرار گرفت و روح آزاداندیشی را بار دیگر در بین دانشجویان زنده کرد.

Basij-Daneshjooei-saham-newsجمعی از افراد که «دانشجویان بسیجی استان بوشهر» خوانده می‌شوند، در بیانیه‌ای، نسبت به اظهارات ابراهیم اصغرزاده در دانشگاه خلیج فارس بوشهر واکنش نشان دادند. پس از گذشت سال‌ها، انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس، اجازه یافت یکی از چهره‌های مطرح سیاسی کشور را برای سخنرانی به این دانشگاه دعوت کند. سخنرانی اصغرزاده به شدت از سوی دانشجویان دانشگاه خلیج فارس مورد استقبال قرار گرفت و روح آزاد اندیشی و منتقد دانشگاهی را بار دیگر در بین دانشجویان زنده کرد.

به گزارش«سحام»، در قسمتی از بیانیه این افراد که «دانشجویان بسیجی» خوانده می‌شوند، آمده است: «در روزهایی که عناصر فتنه! و حامیان مغرض آن‌ها و افراد مساله دار سیاسی با تمام توان اسب سیاست زین کرده و به سوی دانشگاه یورش برده‌اند، متاسفانه دولت تدبیروامید نیز کمربند همت بسته و راه را برای سیاست زدگی و متشنج کردن هر چه بیشتر فضای علمی دانشگاه توسط تندروهای دوم خرداد باز نموده است.»

متن کامل این بیانیه که وب‌سایت دانشجو نیوز آن‌ را منتشر کرده، به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهایی که عناصر فتنه! و حامیان مغرض آن‌ها و افراد مساله دار سیاسی با تمام توان اسب سیاست زین کرده و به سوی دانشگاه یورش برده اند، متاسفانه دولت تدبیر و امید نیز کمربند همت بسته و راه را برای سیاست زدگی و متشنج کردن هرچه بیشتر فضای علمی دانشگاه توسط تندروهای دوم خرداد باز نموده است.

هتاکی‌هایی که یک عنصر معلوم الحال و حامی فتنه دیروز در دانشگاه خلیج فارس استان بوشهر به زبان آورد چهره واقعی اصلاح‌طلبان تندرو را برای چندمین بار در استان بوشهر رونمایی کرد.

ورشکستگان سیاسی دوم خرداد که دیگر در بین مردم بوشهر هیچ جایگاهی ندارند امروز دست به دامن کسانی شده اند که پدر پیر فتنه از وی تبری جسته است و با حضور در صف اول همایش اصلاحات ناتمام در دانشگاه خلیج فارس، قصد بازیابی چهره فراموش شده خود را دارند و قطعاً این دعوت‌ها نقطه آغازی برای عناصر فساد و فتنه و لاشخوران اسلام آمریکایی! آن‌هم در سرزمین ولایت‌مدار بوشهر است.

البته ما از ابراهیم اصغرزاده جز این گفته‌های وقیح انتظار دیگری نداشتیم؛ وی به گذشته خود پشت کرده است؛ کسی که یک روز در تسخیر لانه جاسوسی مشارکت داشته امروز مدعی است که ما باید دست در دست شیطان بزرگ بدهیم و این از جفای روزگار است که ما بخواهیم به اظهارات سبک و سخیف این حامی فتنه ننگین 88! پاسخ بدهیم.

اصغرزاده در بخش‌هایی از سخنان خود بیان داشته نیروهای امنیتی و نظامی در سیاست و اقتصاد نباید دخالت کنند، ما از او می پرسیم این فرمول آیا جز این است که این فتواها را از اسلام آمریکایی دوستان نزدیک خود به عاریه گرفته اید؟

شما که از دولت قبل به دلیل اظهار نظرهای دینی انتقاد کرده‌اید خود با کدام تخصص و اجازه در خصوص نهاد مقدس بسیج دانشجویی از سر بغض اظهارنظر کرده‌اید؟ با کدام اجازه بسیج را به دلیل وصل بودن به سپاه اسلام محکوم کرده‌اید؟ آری ما به این نسبت که به زعم شما عیب است افتخار هم می‌کنیم ولی شما بگویید ناف‌تان به کجا وصل است؟

مهاجرانی و فریبا داوودی شما به کجا وصل‌اند؟ اکبر گنجی و مزروعی فتنه گر شما به کجا وصل اند؟ ما به شهید همت و شهید مهدوی و شهید وزوایی وصلیم، خاتمی و دیگر سران فتنه که شرم‌مان می شود حتی نام آن‌ها را به زبان آوریم به کجا وصل اند؟ خود شما به کجا وصل هستید که روزی مدعی راهپیمایی علیه خدا می شوید و روز دیگر تمام قد جلوی امنیت ملی این سرزمین علم می شوید؟ این شما هستید که باید پاسخ بدهید.

کیست که آشوب‌ها و فریادهای نه غزه نه لبنان شما آقایان را نشنیده باشد؟! کیست که هتک حرمت فتنه گران 88! به لوای سید و سالار شهیدان و علم‌دار با وفای ایشان را از خاطر برده باشد؟ کیست که خواسته شما و فتنه گرانی را که در دانشگاه خلیج فارس از آن‌ها دفاع کردید را از شبکه‌های رژیم منحوس صهیونیستی ندیده باشد؟ کیست که ذوق زدگی دوستان شما را از مصاحبه‌های اختصاصی با صدای آمریکا و شبکه‌های معاند با نظام نشنیده باشد؟ و کیست که صدای خروش غیرت مردم بر سر فتنه گران بی دین را در 9 دی 88! از یاد برده باشد؟

از موارد دیگری که در دانشگاه خلیج فارس بوشهر اتفاق افتاده است نقض آشکار مصوبه شورای‌عالی امنیت ملی و قوه قضاییه کشور یعنی انتشار عکس یکی از سران ممنوع التصویر و ممنوع البیان فتنه! در قالب بنر و تراکت در محیط دانشگاه بود که قطعا رییس و مسئول حراست دانشگاه باید پاسخ‌گوی این نقض آشکار قانون باشند.

جلسه دیروز و اظهارات برآمده از بغض و غرض اصغرزاده باعث شد دم خروس آقایان بیرون زده و حرف‌های سیاه دلان و دل‌دادگان اسلام آمریکایی را از تریبون دانشگاه مادر استان ولایت‌مدار بوشهر بشنویم ولی حاشا که جریان دانشجویی نسبت به این سوء تدبیرها و سوء استفاده از محیط علمی به سادگی کنار آید و اجازه عرض اندام دوباره به عوامل فتنه! در استان را بدهد.

در صورتی که باید برای صدور مجوز برگزاری سخنرانی‌ها و تجمعات دانشجویی از سوی تشکل‌های دانشجویی فعال در دانشگاه‌ها از سوی هیات نظارت دانشگاه‌ها طبق مقررات مربوط، قبل از برگزاری مراسم از طریق حراست دانشگاه‌ها نسبت به اخذ استعلام‌های لازم برای برگزاری بدون حاشیه مراسم اقدام گردد سوال ما این است که کدام هیأت نظارت رای به دعوت از این چهره معلوم الحال داده است؟

امنیتی کردن فضای دانشگاه خلیج فارس تا آن‌جا که مانع از ورود دانشجویان خود آن دانشگاه شده و به وجود آوردن فضایی ناامن برای کسب علم از مواردی است که متاسفانه دیروز در این دانشگاه رخ داده و مسئولین دانشگاه قطعاً باید پاسخ‌گوی این وضع به وجود آمده باشند.

ما با آقایان مسئول در دانشگاه و بیرون از دانشگاه، اتمام حجت می‌کنیم و از آنان سوال می‌کنیم که آیا نمی‌دانستید که امثال این آقا به دلیل اظهارات سخیف گذشته و نیز دفاع از محکومین فتنه 88! شانیت حضور در دانشگاه خلیج فارس را ندارند؟ اگر نمی دانستید جای تاسف است که جایگاهی را در نظام اسلامی غصب نموده اید و اگر می دانستید و او را به دانشگاه کشاندید بی شک شما در تابوت پوسیده فتنه! دمیده و در پی ایجاد فتنه‌ای دوباره هستید.

ما فرزندان انقلابی امام روح الله در سنگرهای بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان بوشهر اتمام حجت می‌کنیم و اعلام می داریم که این استان جایی برای حضور عناصر فتنه و حامیان آن‌ها هرگز نبوده و نخواهد بود و اگر بار دیگر حتی شاهد تصویر سران‌فتنه و اعوان و انصارشان در دانشگاه‌های استان باشیم دانشجویان انقلابی خود خواهند دانست چگونه عمل کنند و قصور در برنامه دیروز و هنجارشکنی‌ها و نقض قانون از جانب هر کسی که باشد، پذیرفتنی نیست و عاملان این نابسامانی‌ها در فضای علمی استان دارالحماسه بوشهر باید از مردم شهید پرور بوشهر عذرخواهی کنند.

دانشجویان بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان بوشهر