درخواست «تقی رحمانی» از دوست‌داران «نرگس محمدی»

«سحام» با احترام به خواسته این فعال سیاسی و درک مصالح گوناگون موجود، ویدیوی مذکور را از وب‌سایت خود حذف می‌کند.

Taghi-Rahmani&narges-Mohamadi-saham-newsدر پی بازداشت نرگس محمدی نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر و از اعضای موسس کارزار لگام (لغو گام به گام مجازات اعدام)، ویدیویی از خانواده این زندانی سیاسی به «سحام» ارسال شد که در آن فرزندان نرگس محمدی(علی و کیانا) خواستار پایان این ظلم نسبت به مادر، پدر و خانواده‌شان شده‌اند. خانواده نیز خواستار انتشار این ویدیو شده بودند.

پایگاه اطلاع رسانی «سحام» بنا بر وظیفه اطلاع رسانی حرفه‌ای خود، این ویدیو را بنا به درخواست خانواده منتشر کرد، لیکن پس از گذشت چند روز از انتشار، آقای «تقی رحمانی» همسر این زندانی سیاسی، با ارسال متنی به «سحام» درخواست کرد این ویدیو از شبکه یوتیوپ و وب‌سایت«سحام» حذف گردد.

طبیعی‌است که در شوک‌ها و بازداشت‌های ناگهانی این‌چنینی، بعضا نگاه اعضای خانواده به یک موضوع واحد، نگاهی متفاوت باشد و نگاه حرفه‌ای مدیران وب‌سایت «سحام» نیز برهمین سیاق استوار است، هر چند خانواده آقای رحمانی در زمان ارسال ویدیو، هماهنگی‌های لازم را با ایشان انجام نداده بودند.

متن درخواست آقای تقی رحمانی از فعالان ملی – مذهبی و زندانی سیاسی سابق خطاب به مدیران وب‌سایت «سحام» به شرح زیر است:

مدیریت سایت سحام نیوز
با سلام

تقاضا دارم که فیلم مربوط به سخنان «علی و کیانا» را از وب‌سایت خود حذف کنید. این تقاضا را از همه سایت‌ها و دیگر رسانه‌ها که این فیلم را نمایش داده اند، هم دارم.
من و نرگس با ورود بچه‌ها به مسائل و درگیری‌های سیاسی موافق نبودیم. در مصاحبه‌ها و مواضع خود هم این مسئله را وارد نمی‌کردیم.
با تشکر از «هم‌دلی بستگان و دوستان»، تمایل ما دور بودن بچه‌ها از مسائل مربوط به ما در امور سیاسی است.

با تشکر
تقی رحمانی

«سحام» با احترام به خواسته این فعال سیاسی و مدنی، و درک مصالح گوناگون موجود، ویدیوی مذکور را از وب‌سایت خود حذف می‌کند.