بهمن احمدی امویی: شهادت می‌دهم مانند احمدی‌نژاد دروغ می‌گویید

من تنها یکی از زندانیان سیاسی وعقیدتی هستم که آقای ظریف، وزیرخارجه و پیش‌ ازاین شخص روحانی در مورد آن‌ها به‌ دروغ قضاوت کرده‌ است. کافی است برای برطرف شدن مشکل خودتان تنها از قوه قضائیه بخواهید اسناد پرونده‌سازی‌هایی را که با کمک نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ساخته‌شده و هم‌چنین متن احکام صادره را منتشر کنند.

bahaman&jila-saham-news

در پی سخنان «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه ایران که روز گذشته در گفت‌وگو با چارلی رز، مجری تلویزیون پی‌بی‌اس آمریکا، بیان شد، «بهمن احمدی امویی» روزنامه نگار منتقد اقتصادی ایران با نگارش مطلبی با عنوان«آقای ظریف! من یک روزنامه نگار زندانی بودم» به ادعاهای وی پاسخ گفت. آقای ظریف گفته‌است: «کسانی که دست به جرم می‌زنند،‌ کسانی که قوانین کشور را زیرپا می‌گذارند، نمی‌توانند پشت عنوان‌هایی مانند روزنامه‌نگار یا فعال سیاسی پنهان شوند.»

به گزارش«سحام»، بهمن احمدی امویی پس ازانتخابات ۸۸ به همراه همسرش«ژیلا بنی یعقوب» بازداشت و به ۷ سال و ۴ ماه حبس تعزیری محکوم شد. انتشار شعری حماسی از فردوسی در سایت خرداد یکی از اتهامات وی اعلام گردید.

بهمن احمدی امویی در پاسخ به سخنان محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران نوشته است:

آقای ظریف!
من بهمن احمدی امویی به خاطر مطالب، گفت‌وگوها و مقالاتی که در روزنامه‌های قانونی کشور داشتم در سال 88 به هفت سال و چهارماه و 32 ضربه شلاق محکوم شدم که در دادگاه تجدیدنظر به پنج سال و چهارماه کاهش یافت و همه این مدت را در زندان اوین و رجایی شهر گذراندم. در طول مراحل بازجویی و به استناد حکم دادگاه و نظر بازجوی وزارت اطلاعات که خود را کارشناس معرفی می‌کرد، درباره مطالب منتشره در روزنامه‌ها مورد پرسش قرار گرفتم. حتی بازجوی وزارت اطلاعات نوشته‌ها و گفت‌وگوهایی را که در سال‌های 81 و 82 داشتم در پوشه‌ای با خود آورده بود و با اشاره به آن‌ها می‌گفت: پرونده خیلی قطوری داری. چطور می‌خواهی این‌ها را پاسخ بدهی؟

به‌عنوان یکی از زندانیانی که به خاطرعقیده و مطالبی که در روزنامه‌های مختلف و قانونی کشور نوشته‌ام، مورد بازجویی، شکنجه روحی و جسمی قرار گرفتم و چند سالی را هم در زندان گذرانده‌ام، شهادت می‌دهم هم‌چنان که پیش‌ازاین احمدی‌نژاد و دیگر مقامات قضایی و سیاسی کشور دراین‌باره دروغ گفته‌اند، دولت روحانی و وزیر خارجه‌اش نیز دراین مورد دروغ می‌گویند.

برای راستی آزمایی نیز به آقای ظریف، وزیر خارجه پیشنهاد می‌کنم با توجه به امکان دسترسی و کمکی که می‌توانند از مقامات قضایی بگیرند، تمام صفحات و برگه‌های پرونده من و حکم صادره در شعبه 28 دادگاه انقلاب را که توسط قاضی پیرعباس صادرشده، منتشر کنند. دراین صورت مشخص می‌شود که چه کسی دروغ می‌گوید و دیگر مقامات جمهوری اسلامی برای پیدا کردن کلمه و جمله‌ای مناسب در چنین مواردی دچار زحمت نخواهند شد. دراین صورت مشخص خواهد شد که چه کسانی و پشت چه عنوان‌هایی خود را پنهان می کنند.

البته من تنها یکی از زندانیان سیاسی و عقیدتی هستم که آقای محمدجواد ظریف، وزیر خارجه و پیش‌ ازاین شخص روحانی در مورد آن‌ها به‌ دروغ قضاوت کرده است. کافی است برای برطرف شدن مشکل خودتان تنها از قوه قضائیه بخواهید اسناد پرونده‌سازی‌هایی را که با کمک نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ساخته‌شده و هم‌چنین متن احکام صادره را منتشر کنند. درآن صورت خواهید دید که حتی در تلاشی که برای پرونده‌سازی صورت گرفته، چقدر و به چه میزان به گفته‌ها، نوشته‌ها و عقاید این افراد برای محکوم کردن‌شان استناد شده است.

بعید نمی دانم هم‌چنان که دولت پاک دست احمدی نژاد بزرگ‌ترین دزدی‌های تاریخ جهان را به نام خود ثبت کرد، این دولت راستگویان نیز دروغ‌های بزرگ و زیادی تحویل مردم بدهد.

گفتنی‌است بهمن احمدی امویی دانش‌آموخته رشته اقتصاد از دانشگاه مازندران است و با روزنامه‌های جامعه، توس، صبح امروز، نوروز، شرق، وقایع اتفاقیه و سرمایه هم‌کاری داشته و تاکنون دو کتاب به نام‌های «اقتصاد سیاسی جمهوری اسلامی» و «مردان جمهوری اسلامی چگونه تکنوکرات شدند» از وی منتشر شده‌است.