عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی: احمدی‌نژاد تبهکار است

احمد احمدی، عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی است که از سال ۱۳۶۰ به صورت موثر و مداوم دراین شورا حضور داشته است.

Ahmad-Ahmadi-saham-news

حجت الاسلام والمسلمین احمد احمدی، درهمایش هشت دهه علوم اجتماعی در دانشگاه تهران گفت: «ما یک ادبیاتی مانند شاهنامه و بوستان و گلستان سعدی داشتیم و یک دین و یک امام زمان(عج) و یک فرهنگ دینی که همه از بین رفت و ملعبه دست یک آدم یا گروهی شد که از ادب حرف زدن هم دور بود.

به گزارش«سحام»، «احمد احمدی»، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی جمهوری اسلامی ایران است که از سال ۱۳۶۰ به صورت موثر و مداوم در این شورا حضور داشته است. دکتر احمدی از سال ۱۳۵۲ عضو هیات علمی دانشگاه تهران است و فلسفه اسلامی و فلسفه غرب و هم‌چنین بیش از دو دهه است که فلسفه تطبیقی را در مقطع دکتری تدریس می‌کند.

وی در سال 60 حکم عضویت خویش در آن شورا را از امام خمینی گرفت و پس از آن نیز از سوی آیت‌الله خامنه ای درعضویت این شورا ابقاء گردید.

وی هم‌چنین عضو اصلی و محوری در تاسیس دانشگاه تربیت مدرس است و نزدیک به دو دهه است که ریاست دانشکده علوم انسانی آن دانشگاه را بر عهده دارد.

حجت الاسلام احمد احمدی هم‌چنین موسس و رئیس سازمان «سمت»؛ سازمانی که وظیفه تدوین کتب درسی و مبنایی درعلوم انسانی برای دانشگاه‌ها را برعهده دارد، می‌‌باشد.

وی علاوه برآن مرکزی در حوزه علمیه قم تاسیس نموده که درآن‌جا از طلاب علوم دینی درحد کارشناسی ارشد امتحان ورودی می‌گیرند و از میان آن‌ها اساتیدی برای تدریس معارف دینی در دانشگاه‌ها برگزیده و آماده می‌نمایند. دکتر احمدی عضو هیات‌های موسس و هیات امنای برخی مراکز آموزش عالی و پژوهشی نیز می‌باشد.

سخنان حجت الاسلام احمد احمدی عضو شورای‌عالی لنقلاب فرهنگی را در ادامه می خوانید:

– تا آن‌جایی که شنیده‌ام رییس جمهوری قبلی یک‌هزار میلیارد تومان به دانشگاه پیام نور داد تا دانشگاه آزاد اسلامی را از رونق بیندازند. درآن سال‌ها خرابی‌هایی در کشور پدید آمد که شاید اصلاح آن خرابی‌ها یک قرن طول بکشد و این دولت به قدری خرابی به‌وجود آورد که سال‌ها خواهد گذشت و شاید فقط بتوان دانشگاه‌ها را اصلاح کرد.

– این مشکلات را بررسی کنید و ببینید چه بلایی بر سر دانشگاه آزاد، دانشگاه‌های علمی کاربردی و دانشگاه پیام نور آوردند. نتایج بررسی‌های این مشکلات را مردانه به مطبوعات بدهید و سخنرانی کنید. چون وی دوباره فعالیت‌هایی را شروع کرده ولی باید گفت هر چیزی هم حدی دارد که یک‌نفر بعد از این همه ٬تبهکاری٬ دوباره بخواهد کاری کند و معتقدم این کار وی خندیدن به ریش همه مردم است.

– ما یک ادبیاتی مانند شاهنامه و بوستان و گلستان سعدی داشتیم و یک دین و یک امام زمان(عج) و یک فرهنگ دینی که همه از بین رفت و ملعبه دست یک آدم یا گروهی شد که از ادب حرف زدن هم دور بود. وی هم‌چنین گفت: اشعار فردوسی کجا و اظهاراتی مانند مشتی کاغذ پاره و …کجا و آیا هزاران نفر هم می‌توانند این سنگ ویلی را که در چاه افتاده، بیرون بیاورند؟

این عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: هر جا فرصتی شده، سخن گفتم اما منتظرم که وی از حد و شور بگذراند و من هم او را از حد دربیاورم و بگویم آن‌چه را که نباید بگویم.