خواسته جدید دلواپسان قزوین: اپیلاسیون درآرایشگاه‌های زنانه را ممنوع کنید

این گروه ناشناخته و دلواپس سالن‌های آرایش زنانه را «پیاده نظام کارگردانان برخی از برنامه‌های ماهواره ای» نامیده اند.

Araieshgah-saham-news

دراقدامی عجیب، افرادی که خود را «جمعی از صاحبان موسسات مردم نهاد فرهنگی، اجتماعی استان قزوین» و«اقشار مختلف مردم قزوین» نام نهاده اند، در نامه‌ای خطاب به معاون سیاسی – امنیتی استانداری قزوین، خواستار برخورد با آرایشگاه‌های زنانه برای جلوگیری از«اپیلاسیون کامل بدن زنان» شده اند!

به گزارش«سحام»، این اقدام که نشان از دلواپسی جدید «دلواپسان» دارد، درنوع خود اقدامی بی‌نظیر است، پیش‌تر گروه‌های مختلفی که خود را گروه‌های مردمی می‌نامیدند، سعی درتحدید آزادی‌های مردم از طریق«سخت‌گیری بر پوشش بانوان» داشتند، اما اکنون با بی توجهی دولت تدبیر و امید وعدم برخورد قاطع این دولت درعرصه سیاست داخلی کشور، این گروه معدود خواسته‌های خود را گسترش داده، از مسئولین محلی خواسته اند«خدماتی را که با هدف نمایاندن هرچه بیشتر زیبایی‌ها و لطافت‌های زنانه درفضای عمومی جامعه به جای محیط امن خانه ارائه می‌گردد» محدود کنند. این گروه ناشناخته سالن‌های آرایش زنانه را «پیاده نظام کارگردانان برخی از برنامه‌های ماهواره ای» نامیده اند و«پازل این‌گونه خدمات خلاف شرع» را «انجام اپیلاسیون کامل بدن» دربسیاری از مراکز مربوطه دانسته‌اند. متن این نامه که دریک وب‌سایت محلی استان قزوین منتشر شده و رونوشت آن دراختیار۱۴ مرکز از جمله امام جمعه، استاندار، فرمانده نیروی انتظامی و… قرار گرفته به شرح زیر است:

حضور معاون محترم سیاسی امنیتی استاندار قزوین جناب آقای رحیمی
با سلام

قال الصادق علیه السلام: «لاحیاء لمن لا دین له»

چند صباحی است که بسیاری از سالن‌های آرایش بانوان شهرمان به پیاده نظام کارگردانان برخی از برنامه‌های ماهواره ای تبدیل شده و دراین زمینه گوی سبقت را برای کسب درآمد بیشتر از هم می ربایند.

اگر نگاهی به لیست خدمات این مراکز بیندازیم به طور واضح این خدمت رایگان به جبهه ی فرهنگی دشمن جهت ضربه زدن به عفت و حیا و پوشش زنان جامعه‌مان را مشاهده می‌کنیم؛ خدماتی که با هدف نمایاندن هرچه بیشتر زیبایی‌ها و لطافت‌های زنانه درفضای عمومی جامعه به جای محیط امن خانه ارائه می‌گردد که نتایج مخرب آن برآگاهان امور اجتماعی و خانواده مبرهن است.

متأسفانه مدتی است که پازل این‌گونه خدمات که اغلب خلاف شرع محسوب می‌شود، با انجام اپیلاسیون کامل بدن دربسیاری از این مراکز به اوج مأموریت حیازدایی خود رسیده و تکمیل گردیده و زمینه آغاز برخی از ناهنجاری‌های اخلاقی را فراهم ساخته است و حتی مراکز غیرقانونی و بدون مجوز با نام سالن‌های مخصوص اپیلاسیون دراین شهر دایر گشته که بدون هیچ‌گونه نگرانی و با اطمینان ازعدم نظارت ارگان‌های مسئول به کسب درآمد مشغولند!

و تأسف بارتر این‌که از طرف برخی از مسئولین شهرمان به بعضی از این مراکز به نام مرکز آموزشی در نمایشگاه‌های رسمی، غرفه اختصاص یافته و غرفه داران آن با بدترین وضعیت پوشش به ارائه خدمات آموزشی آرایشی خود می پردازند(مستندات موجود است).

به راستی آیا مسئولین محترمی که از افزایش آمار طلاق و سایر معضلات اجتماعی دراستان نگرانند، به عواقب حمایت از این‌گونه مراکز که اقدامات‌شان درجهت امنیت زدایی از قشر فرهیخته ی بانوان و پایین آوردن شأن و مقام زن مسلمان ایرانی درحد یک کالای مصرفی که تمام سعی اش زیباتر نمایاندن خود به مردان بیگانه با فنون آرایشی خاص است اندیشیده اند؟

ما فعلاً این‌گونه اقدامات را با دید خوش بینانه وبه منظور هم‌دلی وهم‌زبانی، به عنوان غفلت و سهل انگاری مسئولین می انگاریم و از دست اندرکاران ذی‌ربط می‌خواهیم تا هرچه سریعتر نسبت به ساماندهی خدمات این مراکز اقدام نموده و برحذف خدمات غیرشرعی آن‌ها نظارت نمایند.

ضمناً درصورت عدم اقدام مؤثر دراین خصوص، مردم دین‌دار قزوین بیش از این، توهین عملی به مقدسات خود را تاب نیاورده و اجازه نخواهد داد عفت و حیا و امنیت خانواده‌های‌شان بازیچه ی دست‌های پنهان برخی افراد معلوم الحال گردد، و خود رأساً دراین زمینه اقدام خواهند نمود که مسلماً عواقب آن به عهده ی مسئولین متسامح خواهد بود.

والأمر الیکم
94/2/1
جمعی ازموسسات مردم نهاد فرهنگی اجتماعی استان قزوین و اقشار مختلف مردم قزوین(امضای جمع کثیری، پیوست نامه می باشد).

رونوشت به:
– امام جمعه محترم قزوین
– استاندار محترم قزوین(رئیس شورای تامین امنیت استان)
– مدیرکل محترم امور اجتماعی فرهنگی استانداری قزوین
– مدیرکل محترم امور بانوان استانداری قزوین
– فرمانده محترم سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین
– فرمانده محترم نیروی انتظامی استان قزوین
– شهردارمحترم قزوین
– مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان قزوین
– مدیرکل محترم اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین
– مدیرکل محترم سازمان تبلیغات استان قزوین
– مدیرکل محترم اداره بازرگانی استان قزوین
– مدیر محترم سازمان فنی حرفه ای استان قزوین
– مدیر محترم ستاداحیاء امربه معروف ونهی ازمنکراستان قزوین
– ریاست محترم اتحادیه صنف آرایش‌گران استان قزوین