درج کاریکاتور ضد ایرانی در نشریه دولتی عربستان

وب سایت نشریه دولتی الریاض درکاریکاتوری که روز۲۳ فروردین‌ منتشر کرده،«محصول صادراتی جمهوری اسلامی» را «چماق‌داران بدوی» ترسیم کرد.

cartoon-Arabestan-saham-news

یکی از وب‌سایت‌های دولتی پادشاهی عربستان سعودی با انتشار کاریکاتوری، «محصول صادراتی جمهوری اسلامی ایران» را، عده ای «چماق‌دار بدوی» ترسیم کرده است. 

به گزارش«سحام»، به دنبال اظهارات بی ادبانه احمد جنتی دبیر کهن‌سال شورای نگهبان و تبریک وی به مسلمین به مناسبت درگذشت ملک عبدالله پادشاه پیشین عربستان در خطبه‌های نمازجمعه تهران و حمایت ایران از شیعیان حوثی یمن، روابط ایران و عربستان به تیره ترین حد تاریخ روابط دو کشور تبدیل شد؛ پس از آن بود که ماموران فرودگاه جده عربستان در اقدامی بی سابقه به دو نوجوان ایرانی تعرض جنسی کردند. این اقدام سعودی‌ها، موجب واکنش جدی و خشم مردم ایران شد، به طوری‌که تجمعات مختلفی در برابر سفارت پادشاهی سعودی در تهران و کنسول‌گری آن در مشهد برگزار شد که تجمع کنندگان نیز خساراتی را به ساختمان کنسول‌گری سعودی وارد کردند.

اکنون در اقدامی تازه – که نشان از ادامه تنش در روابط دو کشور است- وب سایت نشریه دولتی الریاض در کاریکاتوری که روز یک‌شنبه ۲۳ فروردین‌ماه ۱۳۹۴ منتشر کرده، «محصول صادراتی جمهوری اسلامی» را «چماق‌داران بدوی» ترسیم کرد.