یغما فشخامی خبرنگار بازداشت شده روزان آزاد شد

۷ اسفندماه ۱۳۹۳ بود که یک‌صد روزنامه نگار در نامه ای به حسن روحانی، خواهان پیگیری وضعیت یغما فشخامی روزنامه نگار روزنامه روزان شدند.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Yaghma-Fashkhami-saham-news

خبرنگار بازداشت شده روزنامه روزان از زندان آزاد شد.

به گزارش «سحام»، «یغما فشخامی» خبرنگار بازداشت شده روزنامه روزان که بیش از سه ماه در بند دو الف زندان اوین بازداشت بوده، ظهر امروز با قرار وثیقه یک‌صد میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

آقای فشخامی امروز ظهر توسط ماموران در خیابان‌ رها شد، در حالی‌که دوستان وی در مقابل درب زندان اوین منتظر استقبال از او بودند.

یغما فشخامی از خبرنگاران سیاسی روزنامه روزان و ستون نویس این روزنامه بود که در اوایل دی‌ماه ۱۳۹۳، تنها یک روز پس از توقیف روزنامه روزان به صورت شبانه بازداشت شد.

شامگاه چهارشنبه سوم دی‌ماه ۱۳۹۳ یک روز پس از توقیف روزنامه روزان به دستور دادستانی تهران، یغما فشخامی از خبرنگاران سیاسی این روزنامه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

بازداشت این خبرنگار حدود ساعت ۸:۳۰ شب حوالی منزلش صورت گرفت و او به زندان اوین منتقل شده است.

روزنامه روزان به مناسبت ۲۹ آذرماه سالگرد درگذشت آیت الله منتظری ضمن انتشار مطالبی درباره او، عنوان فقیهی متفاوت را برای عکس صفحه اول خود انتخاب و یادداشت‌هایی از ابراهیم یزدی و هاشم صباغیان و فائزه هاشمی را دراین باره منتشر کرده بود.

روز پنج‌شنبه ۷ اسفندماه ۱۳۹۳ بود که یک‌صد روزنامه نگار در نامه ای به حسن روحانی رئیس جمهور، خواهان پیگیری وضعیت «یغما فشخامی» روزنامه نگار ماهنامه پیام ابراهیم و روزنامه روزان شدند.

این روزنامه نگاران در نامه خود به رئیس جمهور نوشته بودند: «ما جمعی از روزنامه‌نگاران از رئیس‌جمهور حقوق‌دان تقاضا داریم با توجه به وعده‌های انتخاباتی خود درباب توجه به امنیت شغلی صنف روزنامه نگاران وهم‌چنین مسئولیت فعلی جنابعالی به عنوان مجری قانون اساسی جهت اجرای دقیق مواد مندرج درقانون ازجمله تعیین و تکلیف وضعیت بازداشت موقت پس از دوماه، اقدام قابل توجهی توسط مسئولین امرنسبت به پیگیری شفاف این موضوع انجام بگیرد تا درآستانه نوروز باستانی آزادی این شخص که ازجمله حقوق اولیه هرانسان خاصه روزنامه نگاران است به‌سان خرمی فصل بهارشادی بخش محفل خانوادگی این روزنامه نگار جوان باشد.»