دستور رئیس جمهور به وزیر ارشاد برای تامین امنیت زائران حج ایرانی

دریک اقدام شنیع در فرودگاه جده، ماموران شرطه عربستان سعودی، دو جوان ایرانی را به بهانه بازرسی بدنی از صف جدا کرده و مورد تعرض قرار دادند.

Hasan-Rouhani-saham-news

لحظاتی قبل صفحه اینستاگرام منسوب به حسن روحانی خبر داد که؛ عصر امروز رئیس جمهور در نامه ای از علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با همکاری وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت نسبت به هماهنگی برای مجازات مجرمین تعدی کننده به زائران ایرانی اقدام کند.

به گزارش «سحام»، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور در صفحه اینستاگرام خود با اعلام این مطلب به علی جنتی تاکید کرده است: «با توجه به حادثه تعرض به دو نوجوان زائر ایرانی در فرودگاه جده، اگرچه احترام به علائق مذهبی مردم و تامین امکانات زیارتی برای علاقمندان جزو سیاست‌ها و برنامه‌های دولت است، لکن در صورتی که امنیت و کرامت زائران تامین نشود استحباب این امر در مقابل گناه بزرگ توهین به زائران و صدمه به عزت ملی رنگ می‌بازد و در شرایطی ممکن است به حرام تبدیل شود و از این رو ضروری است سازمان حج و زیارت با همکاری وزارت امور خارجه، پیگیری‌های خود را با مقامات سعودی به طور جدی ادامه داده و نسبت به مجازات در مورد مجرمین و تامین امنیت زائران اطمینان حاصل نماید و گزارش دقیق و جامعی جهت تصمیم‌گیری ارائه کند.‌»

گفتنی‌است در یک اقدام شنیع در فرودگاه جده، ماموران شرطه عربستان سعودی، دو جوان ایرانی را به بهانه بازرسی بدنی از صف جدا کرده و مورد تعرض قرار دادند.

در پی این اقدام خبرگزاری‌های دولتی ایران ابتدا این تعرض را تکذیب کرده، اما خانواده قربانیان در مصاحبه ای این جنایت شنیع را تایید کردند.

در پی تایید این عمل شنیع توسط خانواده قربانیان، موجی از خشم و نفرت در میان ایرانیان به راه افتاد و افکارعمومی جامعه، نسبت به محکوم کردن این جنایت اقدام کردند.

صبح امروز نیز تجمعی خودجوش در برابر سفارت عربستان واقع در فرمانیه تهران تشکیل شد و معترضین ایرانی با فریادهای خشم خود، خواستار مجازات عاملین این عمل شنیع توسط دولت پادشاهی عربستان سعودی شدند.