شهاب مرادی چرا از ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برکنار شد؟

حجت الاسلام شهاب مرادی، رئیس پیشین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ارتباط ویژه ای با فریدالدین حدادعادل، آقازاده فرهنگی جمهوری اسلامی دارد.

 

shahab-Moradi-saham-news

خبرگزاری‌های ایران گزارش داده اند که حجت الاسلام شهاب مرادی با حکم محمدباقر قالیباف شهردار تهران از ریاست سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران برکنار و سردار محمود صلاحی معاون پیشین شهردار تهران جایگزین وی شده است.

به گزارش«سحام»، سردار محمود صلاحی از یاران قدیمی محمود احمدی نژاد می‌باشد که پیش از این استاندار خراسان رضوی در دولت دهم بوده است. صلاحی در دولت‌ نهم نیز به‌عنوان مشاور دولت در امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد تجاری ــ صنعتی و مناطق ویژه اقتصادی، رئیس هیئت مدیره اتاق تعاون مرکزی، عضو هیئت رئیسه فدراسیون بیسبال، راگبی، سافت‌بال و کریکت و قائم مقام وزیر تعاون فعالیت کرده است.

نکته جالب دراین جابجایی، عدم ذکر دلیل مناسب برای این برکناری بوده است، به‌طوری‌که برخی منابع خبری از اختلاف شدید وی با محمد باقر قالیباف خبر داده اند.

بنا به گزارش منابع خبری «سحام»، حجت الاسلام شهاب مرادی در پی گزارش حراست شهرداری تهران از این سمت برکنار شده است. وی در برخی محافل خصوصی عنوان کرده است که خود از این سمت استعفا داده و دلیل استعفای وی نیز، داوطلبی وی برای نمایندگی مجلس عنوان شده است.

این درحالی‌است که مطابق قانون افرادی که دارای پست‌های دولتی هستند، برای شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی حداقل از شش ماه قبل از انتخابات باید از سمت‌های رسمی خود استعفا دهند، در حالی‌‌که تا انتخابات مجلس حدودا یک‌سال زمان باقی مانده است و استعفای شهاب مرادی در زمان طولانی باقی‌مانده تا انتخابات مجلس وجه قابل قبولی ندارد.

براساس گزارش‌های ارسالی به «سحام»، چندی پی حراست شهرداری تهران در پی برخی گزارش‌های ارسالی به این مرکز، به روابط و مسائل مالی حجت الاسلام شهاب مرادی مشکوک شده و طی فرآیند پیچیده ای اقدام به کنترل وی می‌کند. در پروسه کنترل آقای مرادی، این حراست به مسائل مالی و اخلاقی وی پی برده و به دلیل ساختار هیئت امنایی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و حمایت آقازاده فرهنگی جمهوری اسلامی(فریدالدین حداد عادل) از وی، موفق به برکناری وی نمی شود.

در نهایت فشارهای وارده از سوی حراست شهرداری تهران به مراجع بالاتر نتیجه داده و محمد باقر قالیباف طی دستوری، وی را بی سر و صدا از ریاست این سازمان عزل و معاون خود را به این سمت منصوب می‌کند.

این در حالی‌است که پرونده شهاب مرادی برای بررسی قضایی، به دادگاه ویژه روحانیت ارسال شده است.
shahab-Moradi-saham-news
گفتنی‌است حجت الاسلام شهاب مرادی، رئیس پیشین سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، ارتباط ویژه ای با فرید الدین حداد عادل، آقازاده فرهنگی جمهوری اسلامی دارد و این ارتباط سبب شد چندی پیش شهاب مرادی، در اقدامی عجیب با درج یک آگهی در روزنامه همشهری تولد نوه غلامعلی حداد عادل را به وی تبریک گوید.

فریدالدین حدادعادل با حمایت پدر و با نفوذ زیادی که در سازمان‌های فرهنگی و مطبوعات اصولگرا دارد، نبض فعالیت‌های فرهنگی در جمهوری اسلامی را در دست گرفته و مانع از برخی اقدامات قانونی مخالف با میل خود در نهادهای فرهنگی جمهوری اسلامی می‌شود.