الميادين: آيت الله خامنه ای اظهارات اوباما را ناديده گرفت

(آیت الله) خامنه ای اعلام کرد وارد جزئیات این مذاکرات نمی‌شود، ولی نگرانی‌هایش درباره حقه‌هایی است که ممکن است دشمنان در دل جزئیات قرار دهند.

????? ???? ?? ?????? ??? ??? ????????? ????? ???? ???? (?)

شبکه تلوزیونی المیادین نزدیک به جمهوری اسلامی گزارش داد؛ (آیت الله) سیدعلی خامنه ای در سخنرانی خود از چارچوب توافق لوزان میان ایران و کشورهای بزرگ سخن گفت و درباره جزئیات هشدار داد و تاکید کرد مذاکرات فقط درباره برنامه هسته ای است.

به گزارش «سحام» به نقل از واحد مرکزی خبر، علی هاشم گزارش‌گر این شبکه درگزارشی دراین زمینه افزود: (آیت الله) سیدعلی خامنه ای رهبر معظم ایران در سخنرانی خود سقف مشخصی را برای پیش بینی‌ها درباره تفاهم هسته ای درنظر گرفت و تاکید کرد این تفاهم یک توافق نیست و مسئله الزام آوری درآن وجود ندارد بنابراین دلیلی برای مخالفت یا موافقت با آن وجود ندارد.

رهبر معظم ایران تاکید کرد ایران هرگز خواهان توافق بد نیست و این کشور هرگز توهین به عزت و کرامت ایرانی‌ها را نمی پذیرد.

(آیت الله) خامنه ای بر خطوط قرمز ایران دراین مذاکرات که درگذشته نیز به اشاره کرده بود، تاکید کرد. وی تاکید کرد در صورتی که تحریم‌ها فورا لغو نشود هیچ توافقی صورت نخواهد گرفت.

(آیت الله) خامنه ای اعلام کرد وارد جزئیات این مذاکرات نمی‌شود، ولی نگرانی‌هایش درباره حقه‌هایی است که ممکن است دشمنان در دل جزئیات قرار دهند. مخالفت با بازرسی از تاسیسات نظامی و توقف تولید صنایع نظامی از خطوط قرمز دراین مذاکرات است.

سخنرانی(آیت الله) خامنه ای دارای پیامی روشن پس از اظهارنظرهای روزهای گذشته مقامات ایرانی و آمریکاست. مسئله قابل توجه دراین است که(آیت الله) خامنه ای اظهارات باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا را نادیده گرفت. رهبر معظم ایران تاکید کرد هرگونه توافقی درباره برنامه هسته ای ایران و هرگونه لغو تحریم‌ها و هرگونه همکاری بین المللی با این کشور، حقی است که ایران با صبر کردن در برابر تحریم‌ها و با استفاده از مذاکره کنندگان حرفه ای خود به دست آورده است.

رهبر معظم ایران به این مسئله نیز اشاره کرد که مذاکره با آمریکا تنها درباره برنامه هسته ای است و تهران درباره مسائل داخلی، منطقه ای و بین المللی با آمریکا مذاکره نخواهد کرد.

وی تجربه کنونی مذاکرات را الگویی برای حسن نیت غرب و امکان گشوده شدن درب‌های مذاکرات درآینده اعلام و تاکید کرد دراین مذاکرات هرگز مسئله ای به زیان دوستان در محور مقاومت وجود نخواهد داشت.