همسر احمد جنتی دارفانی را وداع گفت

زندگی احمد جنتی فراز و نشیب‌های زیادی داشته که شاید مهم‌ترین آن، کشته شدن فرزندش به دست نیروهای انقلابی در درگیری‌های ابتدای دهه ۶۰ بوده است.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Ahmad-jannati-saham-news

سحام- پس از آن که در پایان سال ۱۳۹۳ و آغاز سال ۱۳۹۴ مادر محمود احمدی نژاد درگذشت، خواهر سید محمد خاتمی رئیس جمهور اسبق ایران نیز دارفانی را وداع گفت و مادر وی نیز به دلیل ضایعه مغزی در بیمارستانی در شهر اردکان یزد بستری شد. چند روز پس از درگذشت خواهر سید محمد خاتمی، رهبر ایران که درگذشت«فاطمه سادات خاتمی» را به همسر آیت الله روح الله خاتمی تسلیت گفت، «فاطمه سادات خامنه ای» خواهر علی خامنه ای رهبر ایران نیز دارفانی را وداع کرد، همزمان با این وداع نیز «سکینه پیوندی» والده حسن روحانی رئیس جمهور نیز رخت از دنیا بربست.

حالا پس از درگذشت بستگان درجه اول چهار مقام ارشد سابق و فعلی کشور، منابع خبری گزارش داده اند که همسر احمد جنتی دبیر کهن‌سال شورای نگهبان نیز پس از چند روز بستری شدن در بخش ICU بیمارستان خاتم الانبیاء تهران، لحظاتی پیش دارفانی را وداع گفته است. این منابع هم‌چنین افزوده اند که علی جنتی نیز جهت انجام مقدمات مراسم تشییع جنازه و خاکسپاری والده مرحومه اش، در ساعات آینده به اصفهان سفر خواهد کرد.

زندگی احمد جنتی فراز و نشیب‌های زیادی داشته که شاید مهم‌ترین آن، کشته شدن فرزند وی به دست نیروهای کمیته انقلاب اسلامی در درگیری‌های خیابانی ابتدای انقلاب اسلامی است.

حسین جنتی لادانی – فرزند آیت‌الله احمد جنتی – و برادر علی جنتی وزیر ارشاد دولت تدبیر و امید، عضو سازمان مجاهدین خلق(منافقین) بود که در روز۲۳ خرداد سال ۱۳۶۱ در خانه تیمی خود بر اثر درگیری با نیروهای امنیتی و سپاه پاسداران کشته شد. روایت دیگری در مورد حسین جنتی وجود دارد که از دستگیری و محاکمه و نهایتا اعدام وی حکایت می‌کند.

Hosein-Jannati-saham-news

همسر حسین جنتی، فاطمه سروری که در سال ۱۳۵۹ با حسین ازدواج کرده بود نیز، بعدها در سال ۱۳۶۷ درعملیات مرصاد کشته شد.

حاصل ازدواج حسین و فاطمه فرزندی بود به نام عاصف که این نوه احمد جنتی بعد از مرگ پدر و مادرش نزد پدربزرگ خود در منزل سازمانی داخل محوطه شورای نگهبان، زندگی کرد تا این‌که بعدها در سال 1375 در سن ۱5 سالگی در حالی که مشغول امر به معروف و نهی از منکر بود، بر اثر یک حادثه رانندگی درگذشت.

هم‌اینک نیز درضلع شمالی میدان انقلاب، خیابانی به نام عاصف جنتی نام‌گذاری شده است.

سحام درگذشت والده مرحومه علی جنتی را به وی تسلیت می‌گوید.