حمایت دوباره امام جمعه شیراز از اراذل و اوباش مهاجم به علی مطهری!

نماینده ولی فقیه در شیراز: هرعملی یک عکس العملی دارد و اگر حریم(رهبر) را نگه ندارید حریم شما را نگه نمی‌دارند و این مسئله ای طبیعی است!

seyed-mohamad-Ahmadi-saham-news

امام جمعه شیراز گفت: «وقتی یک نماینده در مجلس در حین صحبت به دلیل اخطار همکاران خود با مشت برخورد می‌کند باید انتظار داشته باشد که در اجتماع نیز عده ای با او با مشت برخورد کنند و مصداق این ضرب المثل است: اگر باد بکارید طوفان درو می کنید.»

به گزارش«سحام» به نقل از ایرنا، اسدالله ایمانی شامگاه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس با اشاره به نامه سرگشاده منتشرشده از علی مطهری خطاب به خود اظهارداشت: امام جمعه یک شهر برحسب وظیفه موارد کلی را براساس سند مطرح می‌کند اما این آقا به دلیل عدم جواب منطقی از ادبیات فحش، زشت و مستهجن استفاده می‌کند.

ایمانی اضافه کرد: فحش و ناسزا راه حل نیست و این آقا بهتر است برخورد منطقی و عقلانی داشته باشد اما غصه این است که چرا باید فضای حضور چنین افرادی در «اردوگاه اصلاح طلبان» باشد؟ اوادامه داد: بنده به نامه علی مطهری جواب و پاسخی نمی‌دهم زیرا این‌ها در شان جواب و پاسخ دادن نیستند!

ایمانی درحالی علی مطهری را در اردوگاه اصلاح طلبان قلمداد کرده که آقای مطهری خود را یک اصول‌گرا می داند و ادعای اصلاح طلبی نیز ندارد.

وی عنوان داشت: ما اعلام کردیم که حادثه اتفاق افتاده برای علی مطهری باید بررسی شود اما افراد باید این را هم بدانند که «هرعملی یک عکس العملی دارد و اگر حریم را نگه ندارید حریم شما را نگه نمی‌دارند» و این مسئله ای طبیعی است.

ایمانی افزود: وقتی یک نماینده در مجلس درحین صحبت به دلیل اخطار همکاران خود با مشت برخورد می‌کند باید انتظار داشته باشد که در اجتماع نیز عده ای با او با مشت برخورد کنند و مصداق این ضرب المثل است: اگر باد بکارید طوفان درو می کنید.

وی بیان داشت: بروز چنین رفتارهایی در جامعه تکرار شدنی است اما غصه من برای استان فارس است که با وجود برخورداری از موقعیت مناسب، شاهد چنین جریان‌ها، شلوغ کاری و دردسرهایی در بازار سیاست و اجتماعی است؟ من نگران حیثیت استان هستم!

نماینده ولی فقیه در فارس اظهارداشت: فرد قانون‌گذار خود باید به قانون احترام بگذارد و افراد معترض به این نماینده به دلیل لغو و بی احترامی به مصوبه شورای تامین شهرستان و شکسته شدن حیثیت استان اعتراض کردند.

ایمانی اضافه کرد: مردم و مسئولان استان فارس بدانند درفضای پیش آمده، ظلم بزرگی به استان فارس می‌شود و به ناحق شرایط استان فارس را می‌شکنند و این درحالی است که دراستان‌های دیگر حوادث بدتر و بیشتری رخ داده است اما این طور بزرگ نمایی نشد.

علی مطهری نماینده مردم تهران درمجلس شورای اسلامی ساعت ۱۶ دوشنبه ۱۸ اسفندماه ۹۳ وارد فرودگاه شیراز شد و قرار بود ساعت ۱۸و ۳۰ دقیقه در سالن حکمت دانشگاه شیراز سخنرانی کند. با ورود مطهری به سالن فرودگاه، شماری از افراد معترض با تجمع در مقابل سالن ورودی شروع به شعار دادن کردند. پس از آن‌که مطهری سوار بر خودرو شد بار دیگر معترضان به او حمله کردند و این بار شیشه‌های خودرو را با سنگ و چوب شکستند و با این موقعیت راننده خودرو با سرعت به حرکت درآمد اما تعدادی موتور سوار به تعقیب او پرداختند. راننده خودرو پس از این تعقیب، وارد کلانتری میدان گل سرخ شیراز شد و بیش از سه ساعت را در محاصره معترضان در این حوزه انتظامی گذراند و سرانجام علی مطهری سفر خود به شیرازرا ناتمام گذاشته و به تهران بازگشت.

امام جمعه شیراز بیان کرد: عده ای این حادثه در استان فارس را به یک جریان پر سرو صدا تبدیل کرده اند و این درحالی است که در مکان دیگری رییس مجلس شورای اسلامی مورد هجوم قرار گرفت اما این چنین در بوق و کرنا نشد درحالی که هجوم به یک نماینده مجلس که از آن اتفاق مهم‌تر نیست.

امام جمعه شیراز گفت: شاهد بروز رفتارهایی در ظاهر و پشت پرده افرادی در استان فارس هستیم تا جایگاه بلند این استان را به عنوان یک مرکز برای تحقق آرمان‌های خود قرار دهند که در این زمینه برنامه ریزی‌هایی انجام شده است.

اسدالله ایمانی گفت: برخی به دنبال توطئه افکنی در فارس هستند و این‌که مسوولان راه می افتند، موضع می‌گیرند و عکس العمل نشان می دهند؛ بیان‌گر برنامه ریزی و عمدی بودن این برنامه بوده است!

نماینده ولی فقیه مشخص نکرده است که آیا علی مطهری برای هجوم به خود با سنگ و آجر و گاز فلفل برنامه ریزی کرده است؟!

او ادامه داد: این افراد در زمان محدود و برنامه ریزی شده به دنبال متشنج کردن فضا و ایجاد التهاب و خارج کردن کارها از مجاری قانونی است تا بتوانند از فضای غیرقانونی، خواسته‌های خود را تامین کنند.

ایمانی افزود: موارد درباره حادثه حضورعلی مطهری در شیراز بیان شد و عکس العمل‌های شدیدی دیده شده و ادبیات مستهجن افراد مختلف در موضع گیری‌ها به کار برده شد که این موضع گیری‌ها به دلیل دست پاچه بودن آن‌هاست که این هجمه عظیم نشان از توطئه آن‌هاست!

گفتنی‌است مسئولان و مقامات جمهوری اسلامی پس از هر حادثه‌ای با فرضیه «توطئه» باعث می‌شوند که ریشه یابی دقیقی درجهت شناختن ریشه‌های خشونت و افراط درحوادث انجام نشود. این «توهم عمدی توطئه» باعث خشک نشدن ریشه «گروه‌های اوباش اجیر» شده می‌گردد.