خواست مردم؛ برخورد سریع با عوامل حادثه شیراز

اگر با افراد تندروی که درقم اقدام به قطع سخنرانی رئیس مجلس کردند، برخورد می‌شد، امروز شاهد توهین به نماینده مجلس نبودیم، قوه قضائیه در برخورد با عناصر تندرو و «اجیر» آن طور که باید وارد نشد و نتوانست با این گروه‌ها و جریان‌های افراطی برخورد قاطعانه داشته باشد و این کار باعث شده که عناصر تندرو جری‌تر شوند.

Hoseinali-Amiri-saham-news

وزیرکشور از آن‌چه برای این نماینده مجلس در شیراز پیش آمده ابراز تاسف کرده و از معاون امنیتی و انتظامی این وزارتخانه خواسته است هرچه سریع ترعوامل این رخداد شناسایی شوند. هم‌چنین استاندار فارس برای توضیح چگونگی رخداد این اتفاق به تهران فراخوانده شد.

به گزارش «سحام» به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، قائم مقام وزیر کشور با بیان این‌که دولت در راستای شعارهای انتخاباتی رییس جمهور خود را متعهد به ایجاد امنیت و آزادی برای تمامی اشخاص، تشکل‌ها ، شخصیت‌ها و احزابی که در درون نظام جمهوری اسلامی فعالیت می‌کنند می‌داند، افزود: وزارت کشور نیز در اجرای وظایف ذاتی خود در موضوع سیاست داخلی هیچ‌گونه اقدام غیر قانونی را نمی‌پذیرد و به گروه‌های خودسر اجازه خدشه دار کردن امنیت شهروندان را نخواهد داد.

امیری حمله به نماینده مجلس در شیراز را امری قبیح خواند و افزود: این اتفاق درحالی روی داده است که آقای مطهری سخنرانی نکرده بود تا محتوای صحبت‌هایش مورد اعتراض قرار گیرد.

قائم مقام وزیرکشور هم‌چنین حمله و ضرب و شتم به نماینده مجلس را غیرقانونی و غیرشرعی برشمرد و افزود: مشروعیت قوانین مجلس را فقهای شورای نگهبان تایید می‌کنند بنابراین هراقدام غیرقانونی در نظام جمهوری اسلامی امری مذموم و غیرشرعی به حساب می آید.

وی هم‌چنین اعلام کرد: تاکید وزیرکشور آن است که هر چه سریع تر با عوامل این اتفاق و یا قاصرین دولتی و کسانی که در ایجاد امنیت، تعلل و مسامحه کرده اند برخورد قانونی صورت گیرد.

Ali-Motahari-saham-news

استاندار و مسئولان شيراز پاسخ‌گو باشند، با حادثه قم برخورد می‌شد؛ مطهری کتک نمی‌خورد

یک نماینده مجلس با انتقاد ازعملکرد استاندار شیراز درحفظ امنیت نماینده تهران و مراسم سخنرانی وی، گفت: استاندار شیراز و مسئولان سیاسی و امنیتی شیراز باید پاسخ‌گوی اتفاقات روز دوشنبه این شهر باشند.

حجت‌الاسلام محمد باقری‌بنابی در واکنش به لغو سخنرانی علی مطهری نماینده تهران درمجلس و حمله عده‌ای خودسر به وی، به «آنا» گفت: رفتاری که روز دوشنبه با علی مطهری درشیراز صورت گرفت، ما را به یاد غائله 22 بهمن قم انداخت که در سال 91 عده‌ای تندرو سخنرانی رئیس مجلس شورای اسلامی را نیمه تمام گذاشتند و به شأن نماینده شهر خود که درجایگاه ریاست مجلس نیز قرار داشت، خدشه وارد کردند.

وی ادامه داد: انجام این‌گونه رفتارها که از سوی نیروهای خودسر موسوم به گروه فشار و افرادی که خود را صاحب انقلاب می‌دانند، برخلاف مبانی انقلاب اسلامی است.

bagheri-Bonabi-saham-news
نماینده بناب در مجلس، تصریح کرد: متأسفانه گروهی درکشور وجود دارند که هرگاه منافع خود را درخطر می‌بینند، اقدام به کارهای خلاف شأن ملت ایران و خلاف رفتار اجتماعی می‌کنند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان این‌که «حمله به نماینده مجلس مغایر با جمهوریت و اصل آزادی بیان است»، اظهار کرد: اتفاقی که در شیراز که مهد فرهنگ و تمدن است، رخ داد دور از انتظار بود.

وی بروز این رفتارها را درخور استان فارس ندانست و اظهار کرد: وجود افراد تندرو و افراطی که در گروه‌های فشار رشد کرده‌اند، باعث می‌شود مردم شیراز و استان فارس درآینده با مشکل مواجه شوند. استاندار شیراز که مسئول امنیت استان است باید پاسخ‌گوی حمله به نماینده تهران باشد.

نماینده بناب در مجلس، با بیان این‌که «مسئولان وزارت کشور باید پاسخ‌گوی حادثه شیراز باشند»، گفت: استاندار شیراز که مسئول امنیت استان است و مسئولان سیاسی و امنیتی شیراز باید پاسخ‌گوی این رفتار باشند.

باقری افزود: مسئولان استانی باید دقت داشته باشند که چنین حوادثی باعث دید منفی مردم به این استان‌ها می‌شود و از رشد فرهنگی و توسعه اجتماعی جلوگیری می‌کند.

وی با بیان این‌که «اگر با افراد تندروی که در قم اقدام به قطع سخنرانی رئیس مجلس کردند، برخورد می‌شد، امروز شاهد توهین به نماینده مجلس نبودیم»، خاطرنشان کرد: قوه قضائیه در برخورد با عناصر تندرو آن طور که باید وارد نشد و نتوانست با این گروه‌ها و جریان‌های افراطی برخورد قاطعانه داشته باشد و این کار باعث شد عناصر تندرو جری‌تر شوند.

گفتنی‌است علی مطهری نماینده تهران در مجلس که بعدازظهر دوشنبه برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود، به محض ورود به فرودگاه شیراز، مورد هجوم نیروهای «اجیر» قرار گرفت و مورد ضرب و شتم واقع شد. به دنبال این ماجرا علی مطهری راهی کلانتری شد.

در حالی که دانشجویان منتظر مطهری در سالن دانشگاه با شعارهای خود او را دعوت کرده و منتظر حضور او بودند، تعدادی موتورسوار و اوباش دور کلانتری محل حضور مطهری تجمع کردند تا از انتقال مطهری به دانشگاه جلوگیری کنند!