آیا قائم مقام بانک مرکزی دولت احمدی نژاد با افراشته پور ارتباط دارد؟

توقف رسیدگی به پرونده اختلاس۳۰۰۰ میلیارد تومانی درحالی است که وکیل این پرونده(جواد الله قدمی) ازاقوام محسنی اژه ای سخن‌گوی قوه قضائیه است.

khosravi-khavari-saham-news

براساس برخی گزارشات، متهم ردیف دوم اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دریک قدمی دستگیری قرار دارد.

به گزارش«سحام»، «حمید پورمحمد گل سفید» قائم مقام وقت بانک مرکزی در دولت محمود احمدی نژاد و دارنده نشان درجه ۲ لیاقت و مدیریت ازهیئت وزیران دولت دهم، ارتباط مستقیمی با حسن افراشته پور دارد.

پیش‌ از این «ارسلان فتحی پور» رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از رانت ۷۰۰۰ میلیارد تومانی سه صرافی در سال‌های اوج نوسان نرخ ارز( ۱۳۹۱-۱۳۹۰) خبر داده و گفته بود: «سه صراف در سال ۹۰ با همکاری بانک مرکزی ۷ هزار میلیارد تومان سود کرده اند که اکنون این رانت نسبت به پرونده سواستفاده مالی سه هزارمیلیارد تومانی اهمیت بیشتری دارد.»

پس ازآن‌که وب‌سایت انتخاب این خبر را منتشر کرد در محاق توقیف گرفتار آمد و پرونده شکایت از این وب‌سایت به جریان افتاد. محکومیت مدیرمسئول وب‌سایت انتخاب به یک‌سال زندان، موجب شد که این سایت از توقیف خارج  و به فضای اطلاع رسانی کشور بازگردد.

حالا اخبار رسیده حکایت از ارتباط پرونده «حسن افراشته پور» با نام مستعار«داریوش» با صرافی گارانتی به مدیریت «سید ناصر محمد سیدی» و«حمید پور محمد گل سفید» دارد.

«صرافی گارانتی» یکی از صرافی‌هایی است که «ارسلان فتحی پور» از سود چند هزارمیلیارد تومانی آن همزمان با نوسان شدید نرخ ارز خبر داده بود.

«حمید پورمحمد گل سفید» به عنوان متهم ردیف دوم پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی مطرح بوده است. وی مدتی دربازداشت بود و پس از آزادی با وعده‌های مالی، بازجوی پرونده خود(شکربیگی) را به مدیرکلی حراست یکی از بانک‌های کشور منصوب کرد. پس از این انتصاب بود که روند پیگیری این پرونده متوقف ماند.

این درحالی‌است که براساس قوانین حقوقی جمهوری اسلامی، «محمودرضا خاوری» مدیرعامل وقت بانک ملی و متهم اصلی اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی باید با حضور وکیل خود در دادگاه محاکمه شود.
پس از متواری شدن خاوری به کانادا، وکیل وی می‌تواند به نیابت از وی در دادگاه حاضر شود و حکم پرونده در صورت نهایی شدن به وی ابلاغ شود.

توقف رسیدگی به پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیاردتومانی درحالی اتفاق افتاده که وکیل این پرونده(جواد الله قدمی) از اقوام محسنی اژه ای معاون قوه قضائیه و سخن‌گوی این قوه است.

«پورمحمد» مورد حمایت کامل محمود احمدی نژاد و جریان موسوم به انحرافی قرار داشت. به طوری‌که هیئت وزیران دولت دهم به وی نشان درجه ۲ لیاقت و مدیریت را اهداء کرد:

«هیات وزیران در جلسه مورخ ۱۳۹۲/۴/۳۰ بنا به پیشنهاد وزرای عضو کمیسیون بررسی اعطای نشان‌های دولتی و به استناد ماده ۷ قانون تعیین حدود وظایف و اختیارات و مسئولیت‌های ریاست جمهوری – مصوب ۱۳۶۵ – تصویب کرد: نشان دولتی درجه دو خدمت به آقای محمدعباسی، درجه دو لیاقت و مدیریت به آقایان محمدجواد محمدی زاده و سیدحمید پورمحمد گل سفیدی و درجه دو دانش به آقای فریدون عباسی اعطا می‌شود. محمدرضا رحیمی – معاون اول رییس جمهور»

پس از بازداشت «حمید پورمحمد گل سفید» بود که محمود احمدی نژاد با لحنی غیرمتعارف درهمایش «تبیین طرح تحول نظام بانکی» گفت: «چرا انتقام از ملت می‌گیرید؟ آن‌ها که رشوه داده و تخلف کرده‌اند و پشتیبانی نفوذی داشتند را دستگیر و محاکمه کنید، چرا قائم مقام بانک مرکزی را دستگیر کردید؟»

«پورمحمد» ارتباط ویژه ای با محسنی اژه ای دارد.