نبویان هم صدا با اسراییل؛ حمله شدید به روحانی و ظریف/فایل صوتی محرمانه

دریک فایل صوتی که دراختیار سحام قرار گرفته، محمود نبویان عضوارشد جبهه‌ای که پایداری خوانده می‌شود، حملات تند، بی پرده‌ و بی سابقه‌ای را نسبت به محمدجواد ظریف، تیم مذاکره کننده هسته ای، حسن روحانی رئیس جمهور وهاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده و چندین باراین افراد را به عنوان خوارج از دین و اصول اسلام معرفی کرده است.

جبهه موسوم به «پایداری» و اعضای آن، هم صدا با اسراییل و نتانیاهو، خواستار توقف مذاکرات هسته ای شده اند.

دریک فایل صوتی که دراختیار«سحام» قرار گرفته است، «سیدمحمود نبویان» نماینده مردم تهران درمجلس و عضو ارشد جبهه‌ای که به اصطلاح «پایداری» خوانده می‌شود، حملات تند، بی پرده‌ و بی سابقه‌ای را نسبت به «محمدجواد ظریف»، تیم مذاکره کننده هسته ای، «حسن روحانی» رئیس جمهور و «هاشمی رفسنجانی» رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام داده و چندین بار این افراد را «خوارج از دین و اصول اسلام» خوانده است.

مشخص نیست سخنرانی نبویان که دربهمن‌ماه ۱۳۹۳ انجام شده، درچه محفلی بوده است، اما به نظر می‌رسد این سخنان به صورت عمومی انجام نشده و درمحفلی خصوصی بیان شده است.

دراین سخنان محمود نبویان از حاضران می‌خواهد که به روند مذاکرات هسته‌ای حمله و با بسیج مردم درمحلات و شهرهای مختلف علیه مذاکرات هسته‌ای موضع گیری کنند و اجازه ندهند حسن روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای، روند مذاکرات را به نتیجه برسانند.

چندی پیش نیز بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل درکنگره آمریکا خواهان توقف مذاکره هسته ای میان ایران و آمریکا شده  و هرگونه توافق با غرب را از نظر اسراییل مردود اعلام کرده بود.

۱۳ اسفندماه ۱۳۹۳ بود که علی لاریجانی رییس مجلس با حمله به هاشمی رفسنجانی، بی‌آن‌که نامی ازهاشمی رفسنجانی ببرد گفت: «مقایسه کردن «دلمشغولی» برخی نمایندگان با رفتار«خصمانه» اسرائیل قیاسی «مع‌الفارق» و«غیرمنصفانه» است.»

هاشمی رفسنجانی روز ۱۲ اسفندماه ۱۳۹۳،  برخی نمایندگان مجلس را متهم به دروغ‌گویی و همسویی با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل در پرونده هسته‌ای ایران کرده بود.

آقای نبویان دراین فایل صوتی مدعی شده است که تیم مذاکره کننده هسته ای ایران، روز۴ فروردین‌ماه ۱۳۹۴ به توافق جامع دست خواهند یافت و «مردم» نباید بگذارند مذاکرات هسته ای ایران با غرب به فرجام برسد و باید به روند دشمنی خود با آمریکا و غرب ادامه بدهند.

دراین سخنان آقای نبویان نکات محرمانه‌ای را از جلسات‌اش با «عباس عراقچی»، عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای، «علاء الدین بروجردی» رییس کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس، مذاکرات محرمانه با بیت رهبری درخصوص جلسات متعدد حسن روحانی رئیس جمهور با رهبر ایران و … فاش کرده است.

پیش‌تر«سحام» از تشکیل اتاق‌های عملیات روانی زیرنظر یک نهاد خاص و تشکیل خانه‌های امن متعدد برای حمله به دولت حسن روحانی و روند مذاکرات هسته‌ای، گزارشی دوقسمتی را منتشر و نسبت به تخریب دولت منتخب مردم هشدار داده بود.

«سحام» جهت شفاف سازی و آگاهی افکارعمومی از هم‌نوایی جبهه به اصطلاح پایداری با لابی اسرائیل و بنیامین نتانیاهو، اقدام به انتشار این فایل محرمانه صوتی ۲۰ دقیقه ای می‌کند.