معاون سازمان جنگل‌های دولت احمدی نژاد به دلیل«فساد مالی» بازداشت شد

سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور بازداشت یکی از معاونان این سازمان به دلیل «فساد و فروش غیرمجاز اراضی منابع طبیعی» را تایید کرد. این معاون در دولت قبل دراین سمت منصوب شده بود.

به گزارش«سحام» به نقل از شرق، «خداکرم جلالی»، معاون وزیر جهادکشاورزی در زمینه بازداشت یکی از معاونان این سازمان به دلیل فساد مالی مرتبط با حوزه کاری خود، با تایید این خبر گفت: «در نظام اداری امکان این‌که کارمند یا مسئولی تخلفی انجام دهد وجود دارد و دستگاه‌های قضایی و نظارتی ما هم باید برخورد کنند. سالم‌سازی مجموعه‌های اداری و خدمت‌رسانی یکی از تکالیفی است که نظام برعهده دارد. قطعا ما به هیچ‌وجه راضی نیستیم در سازمان ما که سازمانی حساس و مهم هست و امانتدار مردم و نظام هستیم درحوزه منابع طبیعی، خدای نکرده مشکلی وجود داشته باشد، بله، البته ما هم از جزییات کار اطلاع نداریم، برخی را احضار کردند یا مورد بازجویی هم قرار دادند.»

وی هم‌چنین در رابطه با آزادبودن یا ادامه بازداشت این معاون نیز گفت: «معاون سازمان ما، الان مدتی است که آزاد است.» او هم‌چنین درباره اتهامات این فرد نیز توضیح داد: «شاید برخی ادعا کرده باشند کسانی دریافت‌هایی کرده‌اند اما چون در دادگاه باید مشخص شود و تا زمانی‌که حکم دادگاه مشخص نشده نمی‌توان چیزی گفت؛ باید حکم صادرشود تا مشخص شود کسی متهم است یا خیر.»

درهمین حال خبرگزاری ایرنا نیز روز گذشته درهمین رابطه نوشته است: «این درحالی است که یکی از معاونان سازمان جنگل‌ها در دولت دهم به دلیل زمین‌خواری و فروش غیرمجاز اراضی منابع طبیعی و اختلاس، چندی‌پیش در بازداشت به‌سرمی برد.»