پیام احمد منتظری به کنفرانس سالگرد حصر رهبران جنبش سبز در آلمان

شنبه‌٢۵بهمن ۱۳۹۳ مراسمی مردمی دراعتراض به چهارسال حبس خانگی آقایان موسوی، کروبی و خانم رهنورد درکلن آلمان برگزارشد. «سحام» به مناسبت سالگرد تولد میرحسین موسوی(۱۱ اسفند۱۳۲۰)، از رهبران محصورجنبش سبز، متن پیام تلفنی احمد منتظری، فرزند فقیه عالی‌قدر مرحوم آیت الله منتظری را منتشر می‌کند.

koln-25bahman93-saham-news

شنبه‌ ١۴ فوریه ۲۰۱۵(٢۵بهمن ۱۳۹۳) مراسمی مردمی دراعتراض به چهارسال حبس خانگی و بازداشت غیرقانونی آقایان موسوی و کروبی و خانم رهنورد در شهر کلن آلمان برگزار شددراین مراسم آقایان «احمدمنتظری» و«عیسی سحرخیز» از طریق تلفن و اسکایپ میهمان این کنفرانس بودند. «سحام» به مناسبت سالگرد تولد میرحسین موسوی(۱۱ اسفندماه ۱۳۲۰)، از رهبران محصور جنبش سبز، اقدام به انتشار پیام تلفنی حجت الاسلام احمد منتظری، فرزند فقیه عالی‌قدر مرحوم آیت الله منتظری می‌کند. متن پیام تلفنی احمد منتظری به شرح زیر است:

با سلام خدمت شما خواهران و برادران که برای رفع ظلم ازمظلومین اقدامی شایسته نموده‌اید. با توجه به این‌که هیچ‌گاه منافع نظام و مردم را ازهم‌دیگر جدا نمی‌دانم و حرکت درچارچوب نظام را برخود لازم می‌دانم به شما عزیزان عرض می‌کنم:
به طورکلی هرتصمیم وعملی که نشانه اقتدارنظام باشد، برای عظمت و آبروی کشور و مردم مفید است، مخصوصا درشرایطی‌که بحران سیاسی- اقتصادی باشد، این اقتدار از اهمیت بیشتری برخوردار است.

آزادی زندانیان سیاسی وعقیدتی و رفع حصرآقایان کروبی، موسوی و خانم رهنورد و به طورکلی آزاد گذاشتن مردم دربیان عقیده و انتقاد ازمسئولین و برنامه‌های آنان و مدیریت کردن این موارد، نشانه اقتدار نظام است و درمقابل، هرنوع فشار بر مردم و محدود کردن آزادی آنان و مدیریت گورستانی و خاموش کردن خیرخواهان و دل‌سوزان و منتقدین، نشانه ضعف نظام است.

ظرفیت وگنجایش یک نظام از برخورد آن با منتقدین و مخالفین مشخص می‌شود و درمرحله عمل است که معلوم می‌شود آیا نظام همانند دریاست و افکار وعقاید مختلف را در خود جای می دهد یا یک برکه است و فقط خودی‌ها درآن جای می‌گیرند.

اینجانب به عنوان کسی که برای پیروزی انقلاب درحدّ توان انجام وظیفه نموده و به خانواده‌ای تعلق دارد که برای این پیروزی هزینه پرداخته و محرومیت‌ها را پذیرفته است، سرنوشت آن(نظام) برایم اهمیت فراوان دارد و ازاین‌که مسئولین از حل مسئله حصر ناتوان‌اند، احساس شرمندگی می‌کنم.

اگر مسئولین خود را ملزم به رعایت قانون می‌دانند که اصل ۳۶ قانون اساسی صریحاً می‌گوید: حکم به مجازات و اجرای آن باید تنها از طریق دادگاه صالح و به موجب قانون باشد؛ و اگرخود را مقیّد به قوانین شرع مقدس اسلام می‌دانند، محروم کردن افراد خیرخواه و مشفق ازخدمت به مردم و سلب‌ آزادی آنان وعلاوه براین، ایراد اتهامات بی‌اساس و بمباران تبلیغاتی آنان، و درمقابل نبودن امکان دفاع برای آنان به نظر تمامی علمای دین، حرام مسلّم است.

حال وظیفه ما چیست؟

به نظرمن آگاه نمودن دیگران، و تکرارخواست خود با زبان خوش و درمحدوده قوانین و مطرح کردن خواست‌ها در زمان و مکان‌های مناسب و پیگیری و پافشاری بر آن و خواستن پی‌در‌پی ازمسئولین سیاسی و مراجع مذهبی می‌تواند موثر باشد.

امیدوارم تمامی مردم شریف ایران و مسئولین نظام از این امتحان بزرگ سربلند و پیروز بیرون بیایند. حصرعزیزان ما خسارتی برای کشور است که هر یک روز زودتر برچیده شود به نفع آبروی ملت و کشور است.
از خداوند کریم و رحیم می‌خواهم که انوارهدایت خود را بر ما بتاباند.

والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته