درخواست محسن رضايی برای بازگشت به سپاه پاسداران

درصورت پذيرش درخواست محسن رضايي جهت حضورمجدد درسپاه، با توجه به ممنوعيت قانوني، وي ديگر نمي‌تواند براي هيچ انتخاباتي، نامزد شود.

Mohsen-Rezaei-saham-news

«محسن رضايي» كه ازسال 1376 از سپاه پاسداران انقلاب اسلامي خارج شده بود مجددا طي درخواستي خواهان بازگشت به اين نهاد نظامی شده است.

به گزارش «سحام» به نقل از یک وب‌سایت اصول‌گرا، هدف اصلي آقای رضایی از بازگشت به سپاه، تقويت بنيه علمي و نهاد دانشگاهي این نهاد، عنوان شده است. این احتمال وجود دارد که  پس از پذيرش مجدد درخواست رضايي، وي در دانشگاه امام حسين(ع) مستقر شود، این در حالی‌است‌ که آقای رضایی به صورت همزمان در مجمع تشخيص مصلحت نظام، به عنوان دبیر این مجمع حضور خواهد داشت.

«محسن رضایی» درحال حاضر عضوهيات علمي دانشگاه با درجه دانشياري (Associate Professor) است كه با توجه به طي مراتب علمي، به عنوان استاد(Professor) در دانشگاه امام حسين(ع) مشغول فعاليت علمي خواهد شد.

لازم به ذكر است محسن رضايي در روزقدس با لباس رسمی سپاه پاسداران در راهپیمایی شرکت کرده بود.

درصورت پذيرش درخواست محسن رضايي جهت حضور مجدد درسپاه پاسداران، با توجه به ممنوعيت قانوني، وي ديگر نمي‌تواند براي هيچ انتخاباتي، نامزد شود.

«محسن رضايي ميرقائد» درخرداد 1358 به عضویت سپاه درآمد. درشهریور1360 ازسوی امام خمینی به فرماندهی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی(به عنوان پنجمین فرمانده کل سپاه) منصوب شد و در دوران هشت سال دفاع مقدس، فرماندهی سپاه را برعهده داشت.

در دوره تصدی فرماندهی کل سپاه پاسداران، سازمان رزم سپاه را طرح ریزی کرد و به فرمان امام، سپاه را به 3 نیروی زمینی، دریایی وهوایی مجهزنمود وتوانست سپاه را درقالب 5 نیرو سازماندهی کند.

دراین دوره هم‌چنین اقدام به تأسیس دو دانشگاه امام حسین(ع) و بقیة الله(عج) نمود و به منظور بهره گیری ازظرفیت یگان‌های مهندسی سپاه برای کمک به دولت دراجرای طرح‌های عظیم سازندگی کشور، خود شخصاً فرماندهی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء را برعهده گرفت.

درشهریور 1376 پس از قبول استعفای وی توسط فرمانده كل قوا، از سوی رهبری به عنوان «دبیرمجمع تشخیص مصلحت نظام» منصوب گردید.