شورای هماهنگی راه سبز امید خطاب به گوهرعشقی: خون ستار و رنج پدر بیمار او بی‌فرجام نخواهد بود

تسلیت صمیمانه و مراتب هم‌دردی وهم‌دلی ما را برای درگذشت همسرصبور و رنج‌دید‌ه‌تان، مرحوم سرداربهشتی، پدرصبورشهید ستاربهشتی را پذیرا باشید. ایمان داریم که جان آن زنده‌یاد اینک درکنار روح فرزند آزاده و استوارتان درملکوت اعلی، درآرامش است. غفران و رحمت الهی برای ایشان و شما و خانواده صبور‌تان، مستدام و افزون باد.

Sardar-Beheshti-saham-news

«شورای هماهنگی راه سبز امید» درپیامی به گوهر عشقی، مادر«ستاربهشتی»، درگذشت همسرش را به وی تسلیت گفت. دربخشی از این پیام آمده است: «شک نکنید که استقامت و پایداری شما در برابرمصائب، به یکی از نقاط برجسته تاریخ سیاسی ـ اجتماعی ایران معاصر مبدل گشته، و پرچم حق‌خواهی و تظلمی که شما ـ از پی شهادت جوان رعنای جنبش سبز، زنده‌یاد ستار بهشتی ـ برافراشتید، اینک از مفاخر جنبش آزادی‌خواهی و جنبش زنان ایران به شمار می‌آید.»

به گزارش«سحام» به نقل از کلمه، متن کامل این پیام بدین شرح است:

به‌نام خدا

إِنَّ الَّذِینَ قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیْهِمُ الْمَلَائِکَةُ أَلَّا تَخَافُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَبْشِرُوا بِالْجَنَّةِ الَّتِی کُنتُمْ تُوعَدُونَ (سوره فصلت ـ آیه ۳۰)

سرکار خانم آزاده و صبور و استوار، گوهرعشقی
درود بر شما، و رحمت و برکت خدا برای‌تان

تسلیت صمیمانه و مراتب هم‌دردی و هم‌دلی ما را برای درگذشت همسرصبور و رنج‌دید‌ه‌تان، مرحوم سردار بهشتی، پدرصبورشهید ستاربهشتی را پذیرا باشید. ایمان داریم که جان آن زنده‌یاد اینک درکنار روح فرزند آزاده و استوارتان درملکوت اعلی، درآرامش است. غفران و رحمت الهی برای ایشان و شما و خانواده صبور‌تان، مستدام و افزون باد.

شک نکنید که استقامت و پایداری شما در برابرمصائب، به یکی از نقاط برجسته تاریخ سیاسی ـ اجتماعی ایران معاصر مبدل گشته، و پرچم حق‌خواهی و تظلمی که شما ـ از پی شهادت جوان رعنای جنبش سبز، زنده‌یاد ستار بهشتی ـ برافراشتید، اینک از مفاخر جنبش آزادی‌خواهی و جنبش زنان ایران به شمار می‌آید.

درد و رنجی که درتمام این ایام سخت پس ازقربانی ساختن فرزند رشیدتان(ازآبان ۱۳۹۱ تاکنون) متوجه پدرآن شهید سرافراز و شخص شما و خانواده محترم شده، البته قابل برآورد نیست. شهروندان آزاده و آگاه ایران، و همراهان جنبش سبز اما دراین رنج و صبوری، با شما هم‌دل و هم‌گام بوده و خواهند بود.

ازخداوند متعال برای شما و دیگراعضای خانواده محترم، صبوری و استقامت بیش از پیش، و برای ستار شهید و زنده‌یاد سردار بهشتی، آرامش و غفران فزون‌تر خواستاریم.

با تکیه برپیام وحی و تجربه‌ی تاریخ بشری، ایمان داریم که خون ستار، درد پدر بیمار و داغ‌دیده‌ی وی و نیز رنجی که شما و خانواده‌ی محترم‌تان متحمل شده‌اید، بی‌فرجام نخواهد بود؛ و روزی دیگر، برای ایران و ایرانیان، آزادی و امنیتی درخور، به ارمغان خواهد آورد.

با تسلیت دوباره و صمیمانه
شورای هماهنگی راه سبز امید
هفتم اسفندماه ۱۳۹۳

گفتنی‌است مرحوم «سرداربهشتی» سه روز پس ازشهادت فرزندش ستار، توسط ماموران حکومتی، دچار عارضه سکته مغزی شد و مدتی را در بیمارستان بستری گردید. وی پس از مداوای اولیه از بیمارستان به خانه اش در رباط کریم منتقل شد، که سحر بهشتی خواهر ستاربهشتی پرستاری از پدر و مادر را همزمان انجام می داد. مرحوم سردار بهشتی مدتی پیش با سکته مجدد بیماری‌اش شدت یافت و روز پنج‌شنبه ساعت ۸ صبح دارفانی را وداع گفت.