ضرب و شتم و تهدید به قتل شهروند بهایی در شهر بندرعباس

ظهر شنبه هفته جاری ۲۵ بهمن ماه، کلیم جهانداری از شهروندان بهایی شهر بندرعباس از سوی افراد ناشناس مورد حمله و تهدید با اسلحه قرار گرفت.

براساس گزارش رسیده به سحام٬ مهاجمین این شهروند بهایی را چشمبند زده و به مکانی خلوت در شهر منتقل کرده و پس از اذیت و آزار و توهین بسیار در مورد خانواده اش که بهایی نیستند به وی هشدار داده شده است که چنانچه قصد تبلیغ داشته باشد با واکنش شديدتری روبرو خواهد شد.
مهاجمین ناشناس ، اطلاعات دقیق از جزییات زندگی شهروندان بهایی شهر بندرعباس در اختیار دارند که این قضیه بیم ارتباط مهاجمین ناشناس با نهادهای امنیتی را تشدید می کند.
در عین حال این افراد متذکر شده اند که “عطالله رضوانی” از مدیران اسبق جامعه بهایی در شهر بندرعباس که چندی پیش به ضرب گلوله به قتل رسید را آنها “به درک واصل کرده اند” و تهدید کرده اند که در زمان مقتضی به حساب دو تن دیگر از مدیران اسبق جامعه بهایی در شهر بندرعباس به نام های مهران افشار و بهزاد راستی نیز خواهند رسید.
این تهدیدات در حالی صورت می گیرد که در شهریور سال گذشته “عطاءالله رضوانی” شهروند ۵۲ ساله بهایی ساکن بندرعباس و از مدیران اسبق این جامعه در شهر بندرعباس توسط عوامل نا‌شناس به ضرب گلوله به قتل رسید و تاکنون هیچ اقدام جدی و موثر‌ی از طرف نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی برای شناسایی و دستگیری عاملین این قتل صورت نگرفته و مفاد پرونده همچنان ناروشن است.
شهروندان بهایی ساکن شهر بندرعباس در حال حاضر به مراجع قانونی شکایت و در نامه ای به شورای تامین شهر بندرعباس و دادگستری خواستار تامین امنیت خود از سوی این نهادها برابر این گروه های خودسر شده اند.