پنج شنبه سیاه اوین پیگیری شد: محاکمه دو زندانی مضروب در دادگاه انقلاب!

Evin-350-saham-news

۱۰ ماه پس از حوادث موسوم به «پنج‌شنبه سیاه» در زندان اوین، دکتر «کامران ایازی» و«امید زارعی علی نژاد»، دو تن از زندانیان مضروب این روز، در دادگاهی به ریاست قاضی«احمدزاده»، به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام»، محاکمه شدند. پیش‌تر احمدرضا حائری، ازفعالان سیاسی و نماینده خانواده زندانیان آسیب دیده در حمله به بند ۳۵۰ اوین، نیز به سه سال و نیم حبس محکوم شده بود.

به گزارش سحام به نقل ازکمپین صلح فعالان درتبعید با گذشت ۱۰ ماه از یورش و ضرب و شتم زندانیان سیاسی در روز پنج‌شنبه ۲۸ فروردین ‌۱۳۹۳ در بند ۳۵۰ زندان اوین که به «پنج شنبه سیاه» معروف شد، روز شنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۳، دو تن از زندانیان مضروب آن روز، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» محاکمه شدند!

در یورشی که مأموران وزارت اطلاعات ایران، اطلاعات سپاه پاسداران و بیش از۱۰۰ نفر از سربازان گارد سازمان زندان‌ها به بند ۳۵۰ اوین انجام دادند، بیش از۳۰ زندانی سیاسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و گروهی از آن‌ها به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

«کامران ایازی» و «امید زارعی علی نژاد» دو زندانی محبوس بند ۳۵۰ در زمان این یورش بودند که پس از آن به ترتیب به زندان گوهردشت(رجایی شهر) و قرنطینه بند ۷ اوین منتقل شدند.

یک منبع مطلع گفت: «درحالی‌که علی‌رغم شکایت‌ها و پیگیری‌های مصدومان آن حادثه تاکنون هیچ برخوردی با عاملان آن حادثه صورت نگرفته، این دو زندانی مضروب، تنها به دلیل گزارش مشاهدات شان به اتهام «تبلیغ علیه نظام» متهم شده‌اند.