۱۴۶۰ روز در بیست وپنج قسمت!

مجموعه‌ تصویری به نام«۱۴۶۰» با موضوع حصررهبران جنبش سبز به تهیه کنندگی علی فاتحی، فیلم سازایرانی مقیم فرانسه ساخته وتهیه شده است.

Ali-Fatehi-saham-news

برای نخستین بار، مجموعه‌ تصویری به نام«1460» با موضوع «حصر رهبران جنبش سبز» به تهیه کنندگی«علی فاتحی»، فیلم سازایرانی مقیم فرانسه وازفعالان جنبش سبز ساخته و تهیه شده است.

بنا به گزارش ارسالی به سحام، مجموعه«1460» دربیست‌وپنج قسمت تولید شده است. سازنده این مجموعه درهرقسمت به سراغ یکی ازکنش‌گران سیاسی ایرانی رفته تا این افراد از زاویه‌ای نوین، موضوع حصر «میرحسین موسوی»، «مهدی کروبی» و «زهرا رهنورد» را مورد بررسی خود قرار دهند.

چهره‌های سیاسی هم‌چون احمد سلامتیان، رضا علیجانی، اردشید امیرارجمند، مهدی عربشاهی، جواد اکبرین، پروین بختیارنژاد و… دراین مجموعه تصویری حضور دارند و هر کدام از نگاه خود مسئله حصر را تبیین کرده اند.

تنوع نظرات و راه‌کارهای ارائه شده در این مجموعه، باعث شده که برای نخستین بار مجموعه ای بدیع با نظرات متنوع سیاسی در دسترس مخاطبان قرار گیرد.

گفتنی‌است هرقسمت ازاین مجموعه به مناسبت «هزار و چهارصد وشصتمین روزحصرخانگی» سه رهبرجنبش سبز ایران از 24 بهمن‌ماه ۱۳۹۳، به صورت روزانه در شبکه اجتماعی یوتیوپ منتشر می‌شود.

این‌در حالی‌است که رهبران جنش سبز ازتاریخ بیست و پنج بهمن‌ماه سال 1389 بدون برگزاری هر گونه دادگاهی با صدور رای شفاهی رهبر جمهوری اسلامی درحبس و حصر قرار گرفته اند.

برای مشاهده قسمت اول این مجموعه به این‌جا مراجعه فرمایید.