نامه دختر«ملک محمد آبادیان» به فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان

By Irani, in سر خط خبرها on . Tagged width: ,

mohamad-Abadian-saham-newsدر پی بازداشت دست‌کم ۳۰ نفر از شهروندان اهل سنت بلوچ درتاریخ یکشنبه ۱۴ دی‌ماه، از روستای نصیرآباد سرباز واقع درجنوب بلوچستان، «رحیمی» فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان درگفت‌وگو با رسانه‌ها اعلام کرد که عده‌ای از بازداشت شدگان به ترور مولوی جنگی زهی فرمانده بسیج پایگاه احمد آباد راسک که بهمن ماه ۹۰ توسط افراد نا‌شناس ترورشد، اعتراف کرده‌اند. این درحالی است که ۱۰ نفر پیش‌تر به همین اتهام احکام سنگینی را متحمل شده‌اند. از این رو دختر ملک محمد آبادیان یکی از بازداشت شدگان قبلی پرونده ترور مولوی جنگی زهی با نوشتن نامه‌ای به فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان به تناقض‌های سخنان وی پرداخته است این نامه که توسط «فعالین بلوچ» منتشر شده به شرح ذیل است:

جناب آقای سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان
با عرض سلام و درود؛

من«نسرین آبادیان»، دختر ملک محمد آبادیان هستم. که دراسفند ماه سال۹۰ پدرم به همراه سه برادرم عبدالهادی، عبدالله و جواد به همراه گل محمد بلیده ایی دایی بنده وپسرخاله‌ام نظام الدین ملازاده به همراه مولانا نقشبندی و پسرش مولوی عبدالغفار ودامادش فقیر محمد به دست ماموران وزارت اطلاعات بازداشت شدند.

جناب سردار رحیمی منی که در زندگی خودم همه نزدیکانم را به اتهاماتی بی‌پایه بازداشت کرده‌اید سوال و اعتراضی دارم که درتناقض آشکارسخنان مسئولان ایجاد شده است‌، ای کاش ماه‌ها قبل این نامه را می‌نوشتم اما بعد از بازداشت شدن ۳۰ نفر از جوانان سرباز نصیرآباد بیش از پیش ذهنم مشغول شد و دیگر مجالی برای تعلل ندیدم.

جناب اقای رحیمی، شما درسخنان خود پس از بازداشت ۳۰ نفر ازجوانان نصیرآباد سرباز درگفت‌وگو با رسانه‌ها گفته‌اید: که تعدادی از افراد بازداشت شده ازجوانان روستای نصیرآباد در ترور مولوی جنگی زهی نقش داشته‌اند و به آن اعتراف کرده‌اند، و این درست‌‌ همان نکته ای‌ست که ازنگاه من تناقض اشکاری درآن مشاهده می‌شود. تناقض درسخنان شما برای بنده اصلا قابل هضم نیست که چطور مدت‌هاست شما پرونده ملوی جنگی زهی را از نگاه بازداشت کردند افراد مختومه اعلام کرده‌اید چگونه اکنون و برای بار دیگر اعلام بازداشت افراد جدیدی می‌کنید؟! این نشان می‌دهد از اساس و همان‌طور که ما و خود عزیزان محبوس شده ما پیش‌تر به مسئولان می‌گفتیم، این مساله که ترور مولوی جنگی زهی توسط مردم محلی چه خانواده من و چه افراد بازداشت شده جدید صورت گرفته باشد، بی‌پایه است.

جناب فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان، شما و دوستان شما در وزارت اطلاعات ۳ سال پیش عزیزترین‌های زندگی مرا بدون مدرک، بدون جرم، و بدون هیچ شاهدی گرفتید و با ایجاد فشار و گرفتن اعترافات اجباری به آن‌ها تهمت قتل، و اقدام علیه امنیت ملی و محارب با خدا و رسول زدید و در وزارت اطلاعات و قرنطینه زندان زاهدان حبس کردید و در رسانه‌ها اعلام کردید که ما این افراد را به اتهام قتل مولوی شهید جنگی زهی دستگیر کردیم و قضیه را درتمام این مدت تمام شده اعلام می‌کردید و به عزیزان ما حکم «مرگ» دادید، حال درتناقضی آشکار با زبان خود اعتراف کرده‌اید که تمام این تهمت‌های بدون ارائه دلیل، چیزی جز یک سناریو باطل شده و تمام اعترافات پخش شده در شبکه‌ها همان‌طور که گفته بودیم دروغ‌های املا شده‌ای بیش نبودند که خود شما الان غیرمستقیم درسخنان خود بدان اشاره کرده‌اید.

جناب سردار رحیمی من حق دارم بگویم که شما و دوستان شما هیچ‌گاه از مواضع شکست خورده خود عقب نشینی نکردید. با وجود این‌که مردم راسک برای اعلام برائت بازداشت‌شدگان یعنی مولوی نقشبندی، پدرم و برادرانم تظاهرات کردند و شما آن روز مردم را برای ساکت کردن به گلوله بستید و یک‌نفر کشته شد و گفتید که ضد انقلاب‌اند و نگفتید حق خود را می‌خواهند، و بعد از آن خانواده مولوی شهید جنگی زهی نامه‌های محضری نوشتند و بی‌گناهی عزیزانم را اعلام کردند و حتی برای دیدن زندانیان‌مان به زندان رفتند، و حتی مسئولان استان و نماینده ایرانشهر برای دیدن‌شان به زندان رفتند اما شما سخنان هیچ کس را نپذیرفتید و گفتید ما بهتر می‌دانیم! اما حال که با استدلال بنده از سخنان متناقض شما سوالم این است، چرا هنوز دست از سر عزیزان‌مان بر نمی‌دارید و آزادشان نمی‌کنید؟!

جناب سردار رحیمی، انتظار ما ازنظام جمهوری اسلامی برقراری عدالت است، ما انتظار داریم اجازه ندهید کسانی که عقده‌های شخصی دارند و در بازداشت و روند پرونده دست اندازی کردند به کار خود ادامه دهند. و جلوی آن‌ها را بگیرید وآزادی که حق عزیزانم است را به آن‌ها برگردانید و اجازه دهید بیش از این از نعمت پدر و برادران و سایه صلح دوستی و خیراندیشی آن‌ها از ما و مردم دور نشود و بیش از این مردم بلوچستان را جریحه دار نکنید.

کما این‌که می‌بینم این افراد بازداشت شده جدید از نصیرآباد درست پرونده آن‌ها‌‌ همان مسیری را می‌پیماید که پرونده پدر و برادرانم پیمودند و تهی از هرگونه دلیل و شاهد و صرفا مستند به اعترافات اجباری زیر فشار روحی و جسمی است و خانواده‌های‌شان‌‌ همان رنجی را می‌کشند که من و مادر و خواهرم سه سال است می‌کشیم.

نسرین آبادیان
دختر ملک محمد آبادیان و خواهر عبدالهادی، جواد و عبدالله