تزریق آمپول بیهوشی به یک روحانی اهل سنت

این روحانی اهل سنت، از روز بعد این حادثه(سه شنبه) قدرت تکلم خود را از دست داده وتا روزجمعه۱۳۹۳/۱۱/۰۳ قدرت تکلم را به طورکامل بازنیافته است.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Ali-Hosein-zadeh-saham-news

ماموران مسلح در بوکان، پس از ضرب و شتم و تزریق آمپول، پیکر بیهوش یک روحانی اهل سنت را در خارج از شهر رها کردند.

به گزارش سحام به نقل از کمپین فعالان در تبعید، وضعیت جسمانی «علی حسین‌زاده»، روحانی اهل سنت کرد، براثر یورش ماموران مسلح درحوالی روستای داشبند(جادهٔ بوکان – میاندوآب)، که با ضرب و شتم شدید و تزریق آمپول همراه بود، وخیم گزارش می‌شود.(عکس زیر)

روز دوشنبه ۲۹ دی ۹۳، ماموران لباس شخصی، پس از عدم تمکین یک روحانی اهل سنت کرد به نام کاک علی حسین‌زاده، به احضارغیر قانونی اداره اطلاعات بوکان، ضمن حمله و ضرب و شتم این روحانی اهل سنت، ابتدا اقدام به بازجویی صحرائی از وی کرده و سپس با تزریق یک آمپول، پیکر نیمه جان و بی‌هوش وی را‌‌ رها کرده و از محل متواری می‌شوند.

علی حسین‌زاده، امام جماعت روستای خانکندی از توابع میاندوآب، چندی پیش و به دنبال برگزاری مجلس مولودی خوانی درمسجد روستای مذکور، به اداره اطلاعات بوکان احضار شد اما به دلیل عدم وجاهت قانونی احضار شفاهی از حضور در اداره اطلاعات سرباز زده بود.

تاکید این امام جماعت اهل سنت به اینکه، برای احضار مجدد، نیاز به احضاریه کتبی جدید هست، با فحاشی و تهدید ماموران اداره اطلاعات مواجه می‌شود.

گزارش منابع محلی حاکی از آن است که نهایتا روز دوشنبه (مورخ ۱۳۹۳/۱۰/۲۹) ساعت ۵:۴۰ دقیقه بعدازظهر حوالی روستای داشبند(جادهٔ بوکان – می‌اندوآب) نیروهای مسلح لباس شخصی با دو ماشین (پژو وسمند پلاک شخصی) کاکه علی حسین‌زاده را تعقیب، و در نزدیک روستای انبار دستگیر می‌کنند.

مأموران لباس شخصی بلافاصله با چشمان بسته، بازجویی صحرایی را آغازکرده و درمقابل عدم پاسخ‌گویی و اعتراض این روحانی اهل سنت به بازجویی صحرایی، او را مورد ضرب وشتم قرارداده و سرش را در گل و لای فرو می‌برند و جسم نیم جان و بی‌رمق وی را – پس از تزریق آمپول-‌‌ رها می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید، پیکر بیهوش این روحانی، پس از چند ساعت جستجوی فامیل و دوستان، با بدنی زخمی و گل آلود پیدا، و به بیمارستان شهرستان بوکان منتقل می‌شود.

علی حسین‌زاده پس از به هوش آمدن، تاکید کرده است که: «۵ نفر مسلح که در صحنه واقعه، ۴ نفر آنان فارس زبان و یکی کُرد بوده است به وی حمله کرده و او را به شدت مورد ضرب وشتم و آزار وحشیانه قرار داده‌اند، ضمناً پس از تزریق آمپول مذکور با لحنی تهدیدآمیز به او می‌گویند که نتیجهٔ این تزریق را فردا خواهی دید.»

گفته می‌شود این روحانی اهل سنت، از روز بعد این حادثه (سه شنبه) قدرت تکلم خود را از دست داده و با توجه به ادامه روند معالجات هنوز تا به این تاریخ (جمعه ۳/۱۱/۹۳) قدرت تکلم را به طور کامل بازنیافته است و همچنان حالت تهوّع و سرگیجه دارد.