بلاتكليفی وعدم درمان محمدرضا پورشجری وبلاگ نویس منتقد

درمدت ٣/٥ سال كه از دستگيري مجدد آقای «پورشجری» مي‌گذرد به‌دليل وضعیت بازداشت موقت‌، مسئولان زندان از درمان موثر وی خودداري كرده‌اند.

Mohamad-reza-pourshajari-saham-news

«محمدرضا پورشجری» وبلاگ نویس منتقد حکومت ایران که پس از تحمل ۴ سال حبس و آزادی از زندان، مجددا دستگیر شده است، این روزها در زندان اوضاع مناسب جسمانی ندارد.

بنا به گزارش‌ سحام، یک‌شنبه٢١ دي‌ماه ١٣٩٣«ايوب ابراهيميان» داديار شعبه ١٢ دادياري دادسراي انقلاب اسلامی كرج – كه پرونده «محمدرضا پورشجري» دراین شعبه تحت بررسي و رسيدگي است – به ندامتگاه مركزي كرج آمد تا با آقاي «پورشجري» ملاقات کند. دادیار شعبه ۱۲ در این ملاقات از وضعيت «محمدرضا پورشجری» سوال كرد و آقاي «پورشجري» نیز شرح بازداشت مجدد خود را پس از تحمل ۴ سال حبس، از روزهای ابتدایی بازداشت توسط اداره اطلاعات اروميه شرح داد. وی تمامی موارد غيرقانوني و ظلم وستمي كه دراين دوران نسبت به او صورت گرفته را به «ایوب ابراهیمیان» دادیار شعبه ۱۲ دادسرای انقلاب اسلامی کرج شرح داد.

آقاي «پورشجري» دراین ملاقات گفته است که تشکیل پرونده مجدد پس از تحمل ۴ سال حبس «غیرقانونی» و «پرونده سازی‌ای» است كه وزارت اطلاعات براي او انجام داده است. وی دراین ملاقات توضیح داد كه تنها ٣٨ روز پس از آزادي، مجددا دستگير شده است و اتهاماتي را كه به‌خاطر آن‌ها ٤ سال حبس متحمل شده، مجددا استخراج و قصد دارند با استفاده ازهمان اتهامات، پرونده سازی کرده و مجازات حبس دیگری را به او تحمیل کنند.

«ایوب ابراهیمیان» نیز پس از استماع صحبت‌های «محمدرضا پورشجری» وبلاگ‌نویس منتقد حاکمیت، به وی قول داد به پرونده هرچه سریع‌تر رسيدگي كند.

لازم به ذكراست«محمدرضا پورشجري» در دوران محكوميت ۴ ساله قبلي خود، به شدت بيمار بوده و نياز زیادی به عمل جراحی «قلب باز» و درمان بيماري‌هايي هم‌چون سنگ كليه، ورم پروستات و قندخون بالا دارد.

با دستگيري مجدد، امكان درمان بیماری‌ها از وی سلب شده است.

درمدت ٣/٥ ماه كه از دستگيري مجدد آقای «پورشجری» مي‌گذرد به‌دليل وضعيت بلاتكليف و بازداشت موقت‌، مسئولان زندان از درمان موثر وی خودداري كرده‌اند.

این درحالی‌است که پزشكان زندان، دستورآزمايشاتي براي تست قلب  و انتقال به بيمارستانی درخارج از زندان را داده اند، ولي هم‌چنان آقای «پورشجری» بدون درمان جدي و موثر، اجازه خروج از زندان را ندارد و هم اكنون در وضعيت بد جسماني به سر مي‌برد.