نامهٔ مشترک جمعی‌ از زندانیان سیاسی اوین و رجائی شهر به وجدان‌های بیدار

سیدمحمد حسین کاظمینی بروجردی روحانی۵۶ ساله بروجردی است که با حکم دادگاه ویژه روحانیت به ۱۱ سال زندان ومصادره اموال محکوم شده است.

kazemeini-boroujerdi-saham-news

۲۱ نفر از زندانیان سیاسی رجایی‌شهر کرج و اوین، با نگارش نامه‌ای خواستار رسیدگی سریع به وضعیت آقای کاظمینی بروجردی زندانی عقیدتی شدند. متن کامل این نامه که دراختیار سحام قرار گرفته به شرح زیر است:

آقای کاظمینی بروجردی ۵۷ ساله که بیش از ۳۰۰۰ روز در زندان به سر می‌برد، بدون حتی یک ساعت مرخصی و بدون داشتن حق وکیل و دراین مدت جمعا ۴۰۰ روز را در انفرادی سپری کرده و شکنجه‌های بسیاری را متحمل شده است که دراثرآن به بیماری‌های متعددی از جمله دیابت، ناراحتی کلیه، فشارخون و بیماری قلبی مبتلا گردید. ضمن این‌که عدم رسیدگی پزشکی به نارسایی قلبی ایشان، سبب بروز تورم در پاهایش گردیده و تعادل وی را درهنگام راه رفتن و ایستادن با مشکل جدی مواجه کرده است. اخیرا وضعیت او بسیارنگران کننده شده؛ ۴۴ روزحبس درقرنطینه اعدام و۱۶ روز اعتصاب غذا منجر به شوک عصبی شده و درآزمایشی که در بهداری زندان صورت گرفت، قند خون او حدود ۶۰۰ گزارش شده که بسیارخطرناک است و حتی انگشت پای او سیاه شده که بیم آن می‌رود ایشان به بیماری «قانقاریا» مبتلا شده باشد که دراین شرایط، عدم رسیدگی پزشکی فاجعه بار خواهد بود.

هم‌چنین درملاقات اخیر با خانواده درتاریخ ۱۳ دی‌ماه، ایشان را با کمک دونفر از زندانیان به محل ملاقات آورده بودند. قابل ذکر است که وی در مورخه ۱۵ مرداد ۱۳۹۳، بعد از۴۵ دقیقه بیهوشی توسط ۵ پزشک در بهداری زندان معاینه شد که درمیان آن‌ها رئیس بهداری اوین و پزشک داخلی بهداری هم حضور داشتند. اما مسئولین دادگاه ویژه روحانیت استفاده از دارو و درمان را برای ایشان منوط به کوتاه آمدن از مواضع‌اش کرده اند.

آقای کاظمینی بروجردی به جرم عدم وابستگی به دین دولتی و مخالفت با حکومت دینی، سال‌ها است که در وضعیت مرگ تدریجی قرار گرفته و خانواده او به عنوان گروگان حکومت، مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. مادر سالخورده او که در سال ۱۳۸۵ به همراه وی دستگیر شده بود بعد از آزادی دربیمارستان جان سپرد، اما به آقای بروجردی اجازه حضور برای تدفین مادرش داده نشد و نیز درهمان سال درحالی‌که کلیه اعضای خانواده و اکثر اقوام او را بازداشت کرده بودند، نوه شش ماهه اش را در بند ۲۰۹ اوین مورد آزار قرار دادند تا ازاین طریق ازخانواده ایشان اعتراف بگیرند. همسر و فرزندان آقای کاظمینی بروجردی نه تنها مشکلات اقتصادی، اجتماعی وعاطفی نبود پدر را تحمل می‌کنند، بلکه دراین مدت هشت ساله هرکدام جداگانه دستگیر و شکنجه شده و پرونده‌شان هنوز در دادگاه ویژه روحانیت باز است. هم‌چنین فرزندان ایشان ازتحصیل در دانشگاه‌های دولتی محروم و حق اشتغال به کار ندارند.

ما امضا کنندگان این نامه که با پوست و گوشت‌مان هر روز در زندان‌های ایران شرایط مشابهی را تجربه می‌کنیم، وظیفه انسانی خود می‌دانیم ضمن ارائه این گزارش کوتاه از تمامی وجدان‌های بیدار و مدافعین حقوق بشر درخواست کنیم که نسبت به این اعمال شکنجه غیرانسانی سکوت نکنند و تقاضای رسیدگی سریع به وضعیت این زندانی عقیدتی را داریم.

1- رضا اکبری منفرد
2- فرید آزموده
3- افشین بایمانی
4- فرهنگ پورمنصوری
5- شهرام پورمنصوری
6- ایرج حاتمی
7- ماشاله حائری
8- خالد حردانی
9- لطیف حسنی
10- افشین حیرتیان
11- شاهرخ زمانی
12- حمزه سواری
13- سعید شیرزاد
14- حشمت اله طبرزدی
15- علیرضا فراهانی
16- ابوالقاسم فولادوند
17- صالح کهن دل
18- سعید ماسوری
19- کریم معروف عزیز
20- پیروز منصوری
21- اسداله هادی

گفتنی‌است سیدحسین کاظمینی بروجردی روحانی ۵۶ ساله بروجردی است که با دین دولتی مخالف است. وی طرفدار جدایی دین از دولت و بازگشت به اصل دین سنتی است که به دلیل همین عقیده در مهرماه ۱۳۸۵ بازداشت و با حکم دادگاه ویژه روحانیت به ۱۱ سال زندان و مصادره اموال محکوم شده است.

کاظمینی بروجردی پیش از این در سال‌های ۱۳۷۴، ۱۳۷۹ و ۱۳۸۴ دستگیر و زندانی شده بود.

وی در زندان اوین درشرایط بد جسمی و روحی به سر می‌برد و حق استفاده از وکیل و مرخصی را ندارد. وی در زندان، بارها مورد شکنجه قرار گرفته و به بیمارستان منتقل شده‌است.

در ما‌های اخیر نیز دادستان ویژه روحانیت با حضور در زندان، وی را به دلیل نوشتن کتاب و انتشار عقایدش در خارج از زندان، تهدید به اعدام کرده است.