۱۰ روز بی خبری مطلق از«یغما فشخامی» خبرنگار روزنامه روزان

چندی پیش معاون حقوقی رئیس جمهور به خبرنگاران گفت: درایران هیچ روزنامه نگاری به دلیل انجام فعالیت روزنامه نگاری در زندان نیست!

Yaghma-Fashkhami-saham-news
با گذشت ده روز از بازداشت «یغما فشخامی»، شاعر و خبرنگار روزنامه توقیف شده روزان، توسط نیروهای امنیتی، هنوز هیچ‌گونه خبری از نهاد بازداشت کننده و محل نگهداری این روزنامه نگارجوان در دست نیست.

به گزارش سحام، یغما فشخامی ساعات پایانی روز۳ دی ماه ۱۳۹۳ یک‌روز پس از توقیف روزنامه روزان، هنگام خروج از منزل شخصی حوالی میدان هفت تیر، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از تفتیش کامل منزل، به مکان نامعلومی منتقل شد.

با وجود پیگیری‌های مکرر خانواده این روزنامه نگار از نهادهای مختلف امنیتی و قضایی، وی از زمان بازداشت، هیچ‌گونه تماس تلفنی یا حضوری با خانواده نداشته و هیچ اطلاعی از سلامتی وی، ارگان بازداشت کننده و محل نگهداری این روزنامه نگار حامی دولت در دست نیست.

«یغما فشخامی» خبرنگار روزنامه توقیف شده روزان و ماهنامه پیام ابراهیم بوده است.

گفتنی‌است چندی پیش معاون حقوقی رئیس جمهور به خبرنگاران گفت: در ایران هیچ روزنامه نگاری به دلیل انجام فعالیت روزنامه نگاری در زندان نیست.

حسن روحانی نیز در سفر خود به نیویورک، برای شرکت درنشست عمومی سازمان ملل درماه سپتامبر ۲۰۱۴، در مصاحبه‌ای با شبکه خبری سی‌ان‌ان گفته بود فکر نمی‌کند که کسی در ایران به خاطر فعاليت‌های روزنامه‌نگاری‌اش بازداشت شده باشد.

این موضع رئیس جمهور واکنش‌های بسیاری برانگیخت.