۴ سال زندان و شلاق برای آرش هنرورشجاعی، روحانی وبلاگ نویس

درحالی‌که متهمان به مفاسد چندهزارمیلیاردی ازتعقیب مصون‌اند، آقای شجاعی به خاطر چند یادداشت انتقادی با احکام سنگین قضایی مواجه شده است.

By Irani, in اخبار از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

Arash-Honarvar-shojaei-saham-news

«آرش هنرورشجاعی» روحانی وبلاگ نویس منتقد حکومت ایران،  به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام وتوهین به رهبری، به ۴ سال حبس تعزیری، ۸۰۰ هزارتومان جریمه نقدی، ۵۰ ضربه شلاق و خلع لباس از روحانیت به صورت مادام‌العمر محکوم شده است.

به گزارش سحام، آقای هنرورشجاعی ۳۰ سال سن دارد و مدرس حوزه علمیه بوده است.

او در رشته اجتهاد درحوزه علمیه قم تحصیل کرده است و دارای مدرک دانشگاهی لیسانس حقوق، فوق لیسانس فلسفه و مسلط به پنج زبان زنده دنیا است.

هنرور شجاعی درحوزه علیه قم بازداشت و در دادگاه ویژه روحانیت مورد محاکمه قرار گرفته است.

وی در تیرماه ۱۳۹۱ به دلیل انتشار نامه سرگشاده درمورد دادگاه ویژه روحانیت، انتشار نامه این دادگاه به پزشکی قانونی و مصاحبه اش با سایت کلمه تفهیم اتهام شده است.

آقای شجاعی به دلیل ابتلا به بیماری صرع و بیماری قلبی چندین مرتبه در زندان دچار صرع شده و به بهداری زندان انتقال پیدا کرده است.

این روحانی منتقد حکومت ایران،  پس از زندان به بیماری صرع و مشکلات قلبی مبتلا شده است و چندین بار ازطرف زندان اوین در بیمارستان‌های مختلف بستری و ازطرف پزشکی قانونی برای وی نامه عدم تحمل کیفر نیز صادر شده است.

در حالی‌که متهمان به مفاسد چندین هزار میلیارد تومانی از تعقیب قضایی مصون هستند، آقای هنرور شجاعی به خاطر چند یادداشت انتقادی با احکام سنگین قضایی مواجه شده است.

این درحالی‌است که مطابق قانون مجازات اسلامی، میزان مجازات باید با جرم انجام شده تناسب داشته باشد.