وضعیت وخیم جسمانی کاظمینی بروجردی وعدم انتقال وی به بیمارستان

درصورتی‌که آقای بروجردی را به یکی از بیمارستان‌های خارج از زندان منتقل نکنند جان وی را درمعرض خطرجدی خواهد بود.

By Irani, in اخبار از بند سر خط خبرها on . Tagged width:

www.iqna.ir

روحانی زندانی «سیدحسین کاظمینی بروجردی» به دلیل وخامت حالش به جای انتقال به بیمارستان برای مداوای جدی، در بهداری زندان اوین بستری شد.

به گزارش سحام، روز یک‌شنبه ۲۵آبان‌ماه «سیدحسین کاظمینی بروجردی» درشانزدهمین روزاعتصاب غذای خود، به علت وخامت جسمانی دردرمانگاه داخل زندان اوین بستری شد.
این درحالی‌ست که یک روزقبل، خانواده آقای کاظمینی بروجردی درملاقاتی که با وی داشتند، وضعیت جسمی و سلامتی وی را نگران کننده توصیف کردند.
خانواده این زندانی سیاسی – عقیدتی به عدم رسیدگی جدی برای درمان پزشکی سیدحسین کاظمینی بروجردی معترض بودند. تاکنون مقامات زندان اوین وهم‌چنین مسئولین دادگاه ویژه روحانیت هیچ‌گونه پاسخی به مراجعات مکرر خانواده این زندانی و اجابت درخواست آن‌ها برای انتقال وی به بیمارستان برای درمان نداده‌اند.

یک منبع آگاه به سحام گفته است، درصورتی‌که آقای بروجردی را به یکی از بیمارستان‌های خارج از زندان منتقل نکنند جان وی را درمعرض خطرجدی خواهد بود.

گفته می‌شود فشارهای غیرانسانی و عدم درمان این زندانی سیاسی- عقیدتی که توسط دادگاه ویژه روحانیت علیه وی به اجرا گذاشته می‌شود، به دستورشخص علی خامنه ای صورت می‌گیرد و رهبرایران بدین گونه، قصد حذف فیزیکی این روحانی منتقد خود را دارد.

فعالین حقوق بشر و دموکراسی درایران، نسبت به خطری که جان این روحانی دربند را تهدید می‌کند هشدار می‌دهند وازکمیسرعالی حقوق بشرسازمان ملل درامورایران و سایرمراجع بین‌المللی می‌خواهند نسبت به دخالت برای نجات جان این زندانی سیاسی-عقیدتی و پایان دادن به فشارها علیه وی اقدام عاجل به عمل آید.