محمدعلی رامین: تایید هولوکاست ازسوی ظریف بیعت با اسراییل بود

By Irani, in سر خط خبرها on . Tagged width: ,

ramin-mohammad-ali-sahamnews

محمدعلی رامین که به عنوان طراح ایده نفی هولوکاست از او یاد می‌شود، می‌گوید تنها تا مرحله طرح «بررسی» هولوکاست برعهده وی بوده است، نه «نفی» هولوکاست. وی می گوید انکار هولوکاست که توسط احمدی نژاد مطرح شد، ربطی به من ندارد.

نامه‌نیوز با انتشار گفت‌وگویی از محمدعلی رامین، آورده است: «هولوکاست» و انکارآن از حاشیه‌سازترین موضوعات در دولت پرحاشیه محمود احمدی‌نژاد بود؛ امری که از سوی برخی تحسین و از سوی برخی دیگر از سیاسیون تقبیح و نکوهش شد.

با روی کارآمدن دولت یازدهم اما فضایی متفاوت درعرصه دیپلماسی شاهد بودیم. فضایی که درآن محمدجواد ظریف رئیس دستگاه دیپلماسی سال نو عبری را تبریک گفت و درپاسخ به نوشته دختر نانسی پلوسی، رئیس سابق مجلس نمایندگان آمریکا تاکید کرد ایران هیچ‌گاه هولوکاست را انکار نکرده و آن مردی که درایران هولوکاست را انکار می‌کرد، رفته است.

درهمین رابطه محمدعلی رامین دبیرکل بنیاد جهانی هولوکاست با انتقاد از رویکرد دولت یازدهم در موضوع هولوکاست می‌گوید: این‌که یک دیپلمات با سابقه چه ضرورتی احساس کرد که قبل از شروع مذاکرات با آمریکا و 1+5 اول باید هولوکاست را تایید می‌کرد که تایید هولوکاست درحقیقت بیعت با رژیم اسرائیل است در واقع برای بنده به عنوان یک فردی که روابط بین‌الملل را می‌شناسم و مسائل جاری در ارتباطات غرب و رژیم صهیونیستی را می‌دانم خیلی حیرت‌انگیز بود.

گفتنی ست محمدعلی رامین با سوء استفاده از طرح انکارهولوکاست و تلاش زیرکانه جهت اجرایی شدن تحریم‌های همه جانبه علیه کشورمان، ازطریق یک شرکت تجاری خانوادگی درکشورآلمان، اقدام به واردات دارو و نیازهای وارداتی کشور پس از اعمال تحریم آمریکا و غرب علیه ایران کرد و اقلام صادراتی شرکت فرزندش به ایران را به چند برابر قیمت واقعی فروخت و سود چشم گیری را از ناحیه تحریم ایران نصیب خود و خانواده اش کرد.