یک نماینده مجلس: اسید پاشی کاراسراییل است!

تاکنون هیچ گونه گزارشی از واکنش دولت حسن روحانی نسبت به انجام این اعمال رعب آوردر شهراصفهان مخابره نشده است.

asidpashi-Esfahan-saham-news

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: دنباله دارشدن پدیده اسیدپاشی دراصفهان در درازمدت، اقتصاد اصفهان را به چالش بزرگی کشیده و صنعت توریسم را با رکود جدی روبه رو خواهد کرد.
به گزارش سحام، «عباسعلی منصوری آرانی» با محکوم کردن اقدام مجرمانه اسیدپاشان درسطح شهراصفهان به ایسنا گفت: این موضوع باید ازجنبه‌ها وابعاد متعددی مورد بررسی و تحقیق قرار گیرد، چرا که ممکن است دست‌های پشت پرده سیاسی ازجمله سرویس‌های اطلاعاتی بیگانه نیز در بروز این پدیده شوم اجتماعی نقش داشته باشند.

وی افزود: برخی سعی دارند این موضوع را به بحث حجاب وعفاف و اشاعه فریضه امر به معروف و نهی ازمنکر مرتبط بدانند که این دقیقآ شبیه اقداماتی است که داعش درعراق و سوریه به دنبال اجرای آن است و با انجام کارهای خلاف شرع دربروزچهره خشن از اسلام تلاش می‌کند.

گفتنی ست طبق آمارهای رسمی اعلام شده توسط خبرگزاری ایسنا، تاکنون۶ دخترجوان به خاطر اسید پاشی دچار سوختگی وخیم شده اند که حال برخی از آنان وخیم گزارش شده است.
بنابراخبارمنتشرشده، افراد ناشناس دراین شهر برای ایجاد رعب و وحشت عمومی، ابتدا ظرف هایی پراز خاک یا آب را به سر طعمه های خود می ریختند، اما چندی ست که با استفاده از سرنگ حاوی اسید در توقف گاه‌ها و معابرعمومی، اقدام به پاشیدن محتویات سرنگ ها بر سر و صورت دختران جوان می کنند.

هم‌زمانی این اقدام با دو طرح نمایندگان وابسته به جبهه پایداری درمجلس شورای اسلامی برای محدود کردن جامعه و فشاربرمردم درتحدید آزادی های اجتماعی، تحت عنوان«طرح عفاف و حجاب» این شائبه را تقویت کرده است که نیروهای مجری این اعمال، بی ارتباط با محافل تندرو یا همان«دلواپسان» نیستند.

شایان ذکراست که مردم اصفهان طی فراخوانی که درشبکه‌های اجتماعی منتشرشده است، قراراست روزچهارشنبه ۹۳/۷/۳۰ ساعت ۱۰ صبح درمقابل ساختمان دادگستری استان اصفهان نسبت به ایجاد ناامنی در شهراصفهان و تجمع و فعالیت نیروهای وابسته به محافل جبهه پایداری و دلواپسان تجمع کرده و اعتراض خود را برای تعلل و انفعال مسئولین قوه قضاییه و نیروهای امنیتی و انتظامی درقبال این گروه‌های قلیل و سازمان یافته اعلام نمایند.

تاکنون هیچ گونه گزارشی از واکنش دولت حسن روحانی نسبت به انجام این اعمال رعب آوردر شهراصفهان مخابره نشده است.