اعتراض کارگران«صنایع کم مصرف ایرانیان» به تعویق حقوق

By سحام, in سر خط خبرها on . Tagged width:

در پی تعویق سه ماه حقوق ۱۲۰ کارگر کارخانه«صنایع کم مصرف ایرانیان» زیرمجموعه کارخانه کنتورسازی ایران درقزوین، روزگذشته(۱۹مهرماه) کارگران این واحد با تجمع درمحوطه کارخانه دست از کار کشیدند.

یکی‌ازکارگران این کارخانه که هویت‌اش نزد ایلنا محفوظ است، با اعلام این خبرگفت: کارخانه کنتورسازی ایران واقع دراستان قزوین از دوکارخانه کنتورسازی و صنایع کم‌مصرف ایرانیان تشکیل شده است که تجمع اعتراضی دیروزبه دلیل تعویق سه ماه حقوق ۱۲۰ نفرازکارگران صنایع کم مصرف ایرانیان(تولیدکننده انواع لامپ‌های کم مصرف) صورت گرفته است.

او با بیان اینکه تولید درکارخانه صنایع کم مصرف ایرانیان(لامپ) به حداقل ظرفیت رسیده است، افزود: مشکل اصلی این کارخانه تامین نشدن قطعات تولید لامپ است که عمدتا ازکشورچین وارد می‌شوند.

به گفته این کارگر، کارفرمای کارخانه کنتورسازی ایران(واقع دراستان قزوین) از تیرماه سال جاری هیچ حقوقی به کارگران پرداخت نکرده است و دائما به کارگران وعده پرداخت مطالبات‌شان را می‌دهد و این موضوع باعث خشم کارگران شده است.

این کارگرکمبود نقدینگی را بهانه کارفرما برای عدم پرداخت به موقع حقوق کارگران و سایرهزینه‌های جانبی کارخانه دانست و دربخش دیگری ازاین گفتگو اظهار داشت: کارگران به دلیل ترس ازاخراج توان مطرح‌کردن مشکلات‌شان را در نهاد‌های کارگری و رسانه‌ها ندارند و روزگذشته نیز کارگران این واحد حین اعتراض از سوی کارفرما تهدید به اخراج شدند.

این منبع خبری درکارخانه کنتورسازی ایران هم‌چنین اظهار داشت: کارفرما دیروزبه کارگران معترض گفته است ما پول کافی برای پرداخت حقوق کارگران داریم اما برای توسعه کارخانه نمی‌توانیم آن را به حساب کارگران پرداخت کنیم.

براساس گفته‌های این کارگر، صبح دیروز(۱۹مهرماه) کارگران‌کارخانه صنایع کم‌مصرف‌ایرانیان درحالی به تحصن صنفی خود خاتمه دادند که کارفرما قول پرداخت بخشی‌از مطالبات‌شان را ظرف روزهای آینده داده است.