فراخوان حزب اعتماد ملی برای همایش روز دوشنبه

حزب اعتماد ملی استان تهران با درخواست و موافقت رسمی فرمانداری تهران اولین همایش رسمی خود (پس از اتفاقات سال ۱۳۸۸) را برگزار خواهد نمود.

By سحام, in اخبار سر خط خبرها on . Tagged width: ,

Etemad-Melli-Sahamnews-Logoحزب اعتماد ملی استان تهران با درخواست و موافقت رسمی فرمانداری تهران اولین همایش رسمی خود (پس از اتفاقات سال ۱۳۸۸) را به مناسبت گرامیداشت عید سعید غدیر برگزار خواهد نمود.
به گزارش سحام٬ این همایش با عنوان “امتداد اعتماد” و با سخنرانی آقایان: علی مطهری، رسول منتجب نیا، محسن رهامی، الیاس حضرتی و محمد صادق جوادی حصار در روز دوشنبه٬ ۲۱ مهرماه از ساعت ۱۶ الی ۱۸ برگزار خواهد شد.
محل برگزاری این همایش سالن اجتماعات موسسه الهادی واقع در خیابان دماوند (غرب به شرق) بعد از بزرگراه امام علی می باشد.
همچنین در همین روز (البته در مکان و ساعاتی دیگر) مقرر شده٬ کلیه اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در نشستی زمینه های حضور هرچه بیشتر این حزب در تعاملات سیاسی را بررسی خواهند نمود.
یپشتر مهدی کروبی در پیامی به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی که خود دبیرکلی آن را بر عهده دارد٬ تأکید کرده بود که حزب اعتماد ملی باید فعالیت خود را دوباره از سرگیرد و همه نیروها را جذب کرده و تا جای ممکن، کسی حذف نشود.
آقای کروبی این پیام را چند ماه پیش از طریق خانم فاطمه کروبی به اطلاع اعضای حزب رسانده بود.
حزب اعتماد ملی توسط مهدی کروبی و پس از استعفای وی از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد. پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ و اعتراض مهدی کروبی به کودتای صورت گرفته٬ ابتدا ارگان رسمی اطلاعرسانی این حزب یعنی روزنامه اعتماد ملی توقیف و پس از آن در ۱۸ شهریور ماه همان سال٬ به طور همزمان٬‌با یورش ماموران امنیتی٬‌دفتر این حزب و نیز دفتر خبرگزاری آن (سحام نیوز) پلمپ و محمد داوری٬ سردبیر این سایت بازداشت شد.
همچنین در همان روز٬ دفتر کار آقای کروبی نیست پلمپ گردید.
فعالیت این حزب پس از یورش ماموران امنیتی به منزل آقای کروبی در یکم اسفند ماه ۱۳۸۹ و آغاز حبس خانگی رهبران جنبش اعتراضی٬ عملا این حزب از فعالیت بازماند.
پس از روی کار آمدن دولت حسن روحانی و نیز تاکید مهدی کروبی بر فعالیت دوباره این حزب٬ اکنون شرایط برای برگزاری نخستین همایش رسمی حزب اعتماد ملی پس از شهریور ماه ۱۳۸۸ فراهم شده است.