جریمه ۴ هزار دلاری و اخراج مسئول ایرانی، از کره جنوبی

مسئولان کره‌جنوبی درخصوص مسئول تدارکات تیم فوتبال امید کشورمان تصمیم‌گیری کردند.

به گزارش سحام به نقل از وب سایت نود، مسئول تدارکات تیم فوتبال امید کشورمان که درحاشیه هفدهمین دوره بازی‌های آسیایی به آزار و اذیت یک دختر کره‌ای محکوم شد، پس از گذشت ۳ هفته درخصوصش تصمیم‌گیری شد.

وی پس از بررسی وضعیتش توسط مسئولان کره‌جنوبی به پرداخت ۴ هزار دلار جریمه نقدی و اخراج از این کشورمحکوم شده است.

پیش‌تر رویترز گزارش‌داده بود که پلیس کره‌جنوبی درجریان بازی فوتبال‌ایران و ویتنام که به شکست چهار بر یک تیم‌ملی‌کشورمان منجرشد یکی از زنان داوطلب برگزاری مسابقات از سوی یکی از مسئولان تیم ملی فوتبال ایران مورد آزار جنسی قرار گرفته و این مسئول ایرانی با شکایت زن کره‌ای، ممنوع الخروج شده است.

مقامات پلیس کره‌جنوبی اعلام کردند که این مرد ۳۸ ساله ایرانی پس از بازجویی پذیرفته که تماس فیزیکی با یکی از داوطلبان امور اجرایی مسابقات داشته اما معتقداست که هیچ‌کارغیرقانونی انجام نداده است.

یکی از مسئولان برگزاری مسابقات آسیایی اینچئون اعلام کرده که فرد بازداشت شده از مسئولان تیم ملی فوتبال ایران بوده است. همین‌طور زن کره‌ای که دراین ماجرا مورد آزارجنسی قرار گرفته به پلیس گفته که این اتفاق بعد از مسابقه و هنگامی که وی و یکی از مسئولان تیم ملی می‌خواستند با هم عکس بگیرند رخ داده است.

کمیته رسمی مسابقات آسیایی اینچئون «IAGOC» بروس‌لی را به عنوان مسئول رسیدگی این پرونده قرار داده بود و اعلام کرده بود که در ضمن بررسی این ماجرا در صورت رخ دادن اتفاقات مشابه تنبیه سنگین‌تری را برای متخلفان در نظر خواهد گرفت.