وب‌سایت انتخاب توقیف شد

وب‌سایت انتخاب، نزدیک ترین وب‌سایت با رویکرد اعتدالی به دولت تدبیر وامید و حسن روحانی بوده است.

Entekhab-saham-news

لحظاتی پیش وب‌سایت انتخاب با اعلام ابلاغیه به وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات توقیف و از دسترس خارج گردید.
به گزارش سحام، وب سایت انتخاب با مدیرمسئولی مصطفی فقیهی توقیف و ازادامه فعالیت آن جلوگیری به عمل آمد.

انتخاب مدتی بود که نسبت به افشاگری مفاسداقتصادی دولت‌های محموداحمدی نژاد و یک‌ساله اول دولت حسن روحانی اطلاع رسانی می‌کرد. این وب سایت به مفاسداقتصادی قائم مقام وقت بانک مرکزی درجریان‌اختلاس۳۰۰۰ میلیاردتومانی پرداخته و فاش کرده بود که«سیدحمید پورمحمد گل سفید» متهم ردیف‌دوم پرونده‌اختلاس، با انتصاب‌های متعدد درسیستم بانکی کشور نسبت به انجام مفاسدی دربانک های کشور وازجمله اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی دخالت داشته است.
چندی پیش نیز وب‌سایت رادیوکوچه ازانتصاب«شکربیگی» بازجوی پرونده اختلاس ۳۰۰۰ میلیارد تومانی به سمت«مدیرکلی حراست بانک سپه» خبرداده بود و به نقل ازیک منبع آگاه ادعا کرده بود که«شکربیگی» با توصیه«سیدحمید پورمحمدگل سفید» به این سمت منصوب شده تا روند بررسی این اختلاس با تطمیع بازجو متوقف گردد.

گفتنی ست«شکربیگی» بازجوی پرونده اختلاس۳۰۰۰ میلیارد تومانی از نزدیکان به جریان موسوم به انحرافی است که با اسفندیار رحیم مشائی و محموداحمدی نژاد ارتباطات گسترده ای دارد و یکی از مدیران ارشد وزارت اطلاعات در۸ سال دولت محمود احمدی نژاد بوده است.
رادیوکوچه فاش کرده بود که شکربیگی دربانک سپه تیم امنیتی تشکیل داده و به این دلیل که از«سیدحمید پورمحمد گل سفید» مفاسد اقتصادی گسترده ای را در دست دارد، اختیارعمل گسترده ای را در بانک سپه ازآن خود نموده واقدام به عزل و نصب های امنیتی دراین بانک کرده است.
وب‌سایت انتخاب نیز در دفعات مکرر نسبت به اطلاع‌رسانی در مورد مفاسداقتصادی با نام‌بردن ازافراد به صورت حروف‌اختصاری، نسبت به مفاسدگسترده دردولت هشت ساله محموداحمدی نژاد اطلاع رسانی کرده بود؛ به نظر می رسد اطلاع رسانی درخصوص این مفاسد، منجر به توقیف انتخاب شده است.
این وب‌سایت روزگذشته درخبری به نقل از«ارسلان فتحی پور» رییس کمیسیون اقتصادی مجلس از رانت ۷۰۰۰ میلیارد تومانی دولت احمدی نژاد به سه فرد خاص، درجریان نوسان نرخ ارز درسال ۱۳۹۰ خبر داده بود که این خبر نیز درسحام منتشر شد.
این درحالی‌ست که«سیدحمید پورمحمد گل سفید» چندی پیش با حکم«محمدباقر نوبخت» به سمت معاون برنامه‌ریزیِ معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور منصوب شده است.

وی درسال۱۳۹۰ درجریان اختلاس۳۰۰۰ میلیارد تومانی بازداشت و۴۰ روز را در بازداشت سپری کرد، سپس با قرار وثیقه 5 میلیارد ریالی آزاد شد، تا امروز نیز قرارمنع تعقیب برای وی صادرنشده است.

گفتنی ست وب‌سایت انتخاب، نزدیک ترین وب‌سایت با رویکرد اعتدالی به دولت تدبیر وامید و حسن روحانی بوده است و گویا خط قرمزها برای نپرداختن به مفاسد اقتصادی جریان انحرافی و نزدیکان محمود احمدی نژاد هم‌چنان‌ درکشور برقرار است.