دیدارمحمد نوری زاد، محمد ملکی و نرگس محمدی با خانواده محسن امیراصلانی

همسر محسن امیراصلانی:اگرمحسن خطاکار بود من هشت سال و نیم تمام که او در زندان بود، با همه دشواری‌ها و مصائب پای او نمی‌ایستادم.

By Irani, in اخبار سر خط خبرها گزارش تصویری on . Tagged width: ,

محمد نوری زاد، روزنامه‌نگار و منتقد حکومت ایران، محمد ملکی فعال سیاسی و نخستین رییس دانشگاه تهران و نرگس محمدی فعال حقوق بشر عصر دیروز(سه‌شنبه) با حضور در منزل محسن امیر اصلانی، زندانی عقیدتی که به‌تازگی اعدام شد، با خانواده وی اظهار هم‌دردی و هم‌دلی کردند.

به گزارش سحام،«محمد نوری زاد» ضمن اظهار تأسف شدید ازاین اتفاق، خطاب به پدر و مادر محسن امیراصلانی گفت : «محسن فقط فرزند شما نبود، فرزند همه ما بود.»
نوری زاد درصحبت‌هایش از نقش قدرت‌های پشت پرده پرونده‌های عقیدتی سخن گفت؛ قدرت‌هایی که بر قاضی‌ها و به‌طورکلی قوه قضاییه اعمال فشار می‌کنند وافزود:«باید درمقابل قدرت‌های پشت پرونده‌های عقیدتی- سياسي ایستادگی کنیم.»

«محمدملکی» نیزضمن اظهارهم‌دردی و تسلای بازماندگان محسن امیراصلانی، از شرایط ناعادلانه رسیدگی به پرونده‌ها درمحاکم قضایی سخن گفت وازخانواده محسن خواست احقاق حق کنند و در برابرخون ریخته‌ی شده‌ی فرزندشان ساکت نکنند.«محمدملکی»،«محمد نوری زاد» و«نرگس محمدی» اعتقاد داشتند که خانواده اصلانی خیلی زودترازاین باید درباره پرونده فرزندشان اطلاع‌رسانی می‌کردند.
پدرمحسن امیراصلانی گفت: هرگز فکر نمی‌کردند چنین اتفاقی بیفتد وهنوز منتظر تعیین تکلیف بودند که به‌طور ناگهانی و بدون اطلاع قبلی، حکم اعدام را برای اجرا فرستادند.
«نرگس محمدی» که با دیدن فرزند سه‌ساله‌ی محسن امیراصلانی بسیار متأثر شده بود، از نقش مؤثر زنان درتاریخ اسلام و حتی پیش ازاسلام سخن گفت؛ از نقش مادرموسی، مریم مقدس، هاجر و سپس نقش مادرمحسن وهمسر وی را پس‌ازاین اتفاق، بسیارتعیین‌کننده دانست وازآن‌ها خواست تا پیام‌رسان فرزندشان باشند و نگذارند یاد و خاطره او فراموش شود.
«لیلا» همسرمحسن امیراصلانی از رابطه عمیق احساسی خود و محسن گفت:«محسن عشق بزرگ زندگی‌ام بوده و پس‌ازاین نیزخواهد بود. لیلا ازهمسرش به‌عنوان«عشق همه‌ی روزگارانم» یادکرد.»
Mohsen-amiraslani10-saham-news
همسر محسن امیراصلانی با اشاره به اتهامات اخلاقی مطرح‌شده ازسوی مقامات قضایی ایران درباره همسرش گفت:«اگر محسن خطاکار بود من هشت سال و نیم تمام که او در زندان بود، با همه دشواری‌ها و مصائب پای او نمی‌ایستادم. بزرگ‌ترین چیزی که دراین نه سال به من آرامش می‌بخشید، ملاقات‌های کوتاه هفتگی با او بود که در سرما و گرما، برف و باران ازآن نمی‌گذشتم. من درتمام این هشت سال و نیم، حتی یک‌بار ملاقات با همسرم را از دست ندادم. وبه خاطرعشقی که به او داشتم وایمانم به وفاداری‌اش، ازاو دریک ملاقات شرعی در زندان صاحب بچه شدم و امروز خوشحالم یادگاری از او دارم.»
لیلا که خود نیز مانند همسرش در رشته روان‌شناسی تحصیل‌کرده است، بارها ازعشق بی‌نظیری که بین او و همسرش درهمه‌ی این سالها وجود داشت، برای حاضران گفت و افزود:
«طبيعی است كه اگه ذره اي شك در وجودم نسبت به پاكي و طهارت محسن بود، هشت سال و نیم رنج دوري و سال‌هاي تنهايي را به جان نمي‌خريدم… اگرغیرازاین بود، مي‌توانستم راهم را جدا کنم و دنبال زندگی ام بروم.اما ماندم؛ چون به معصوميت وطريقت محسن ايمان راسخ داشتم.»
همسرمحسن امیراصلانی درادامه گفت:«من به راه محسن، به جريان طريقت جوهري كه محسن بنيان‌گذارش بود، عميقا اعتقاد داشتم و دارم… من از پسرمان«اميرطاها» محسن ديگري باز خواهم ساخت.
نرگس محمدی، محمد نوری زاد و محمد ملکی از اعضای کمپین گام به گام تا لغواعدام(لگام)، به خانواده امیراصلانی گفتند آن‌ها را دراحقاق حق فرزندشان تنها نخواهند گذاشت و تا آخر در کنارشان خواهند ماند.

در ادامه عکس‌ های بامداد داوودی را از این مراسم مشاهده کنید.

Mohsen-amiraslani6-saham-news Mohsen-amiraslani5-saham-news mohsen-amiraslani1-saham-news Mohsen-amiraslani2-saham-news Mohsen-Amiraslani3-saham-news Mohsen-amiraslani4-saham-newsMohsen-amiraslani7-saham-news

Mohsen-amiraslani9-saham-news

Mohsen-amiraslani8-saham-news